- Przedmiotowe zasady oceniania / j. polski kl. IV - V - VI -VII - VIII
- Wymagania edukacyjne /j. polski/ kl. IV - V - VI- VII -VIII
- KALENDARIUM NA ROK 2017
- 11 powodów, żeby czytać książki
- KALENDARIUM KULTURALNE 2016
- Jak uczyć się szybko i skutecznie...
- Kalendarium kulturalne 2015
- Kalendarium kulturalne 2014
- Pierwsze lektury znanych Polaków
- Skuteczne uczenie się według 7 zasad
- Kalendarium kulturalne 2011 rok
- Ćwiczenia logopedyczne
- Dysgrafia przyczyną niepowodzeń szkolnych
- Dobre stopnie w szkole, lepsze zdrowie po latach
- Pomóż sobie sam!
- Cytaty dla rodziców
- Przepis na dobry dzień
- Złe oceny i dym papierosowy
- Synestezja - magiczna dysfunkcja mózgu
- Nasi w Starostwie Powiatowym 2010r.
- Gdzie szukać pomocy?
- Jak pomagać dziecku w nauce...
- 10 PRZYKAZAŃ DOBREGO RODZICA!
- PIĘĆ UMIEJĘTNOŚCI W DRODZE DO SUKCESU W SZKOLE
- O XXII Konkursie Ortograficznym...
Nasi w Starostwie Powiatowym 2010r.
http://www.powiattorunski.pl/index.php?strona=6800 22.10.2010 r.
Czego Jaś się nauczył, to i Jan będzie umiał - kto brał udział w Projekcie, ten to dobrze zrozumiał!
Pokazy cyrkowe, mini-scenki teatralne, prezentacje poetyckie i multimedialne w wykonaniu uczniów szkół z wszystkich gmin powiatu toruńskiego - to wszystko było udziałem uczestników Konferencji, które odbyła się wczoraj (21.10. br.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu. Na Konferencji podsumowującej projekt „Czego Jaś się nie nauczy… - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych w roku szkolnym 2009/2010” spotkali się przedstawiciele Koordynatora, wszystkich partnerów, a także uczniowie i nauczyciele biorący udział w Projekcie. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak unijne fundusze zmieniają oblicze szkół powiatu toruńskiego, porozmawiać z nauczycielami prowadzącymi zajęcia oraz z uczniami, którzy uczestniczyli w nich przez cały rok szkolny 2009/2010 i zaprezentowali próbkę nowo zdobytych umiejętności.
Gości Konferencji powitał Starosta Toruński Mirosław Graczyk, Dorota Rygielska z Wydziału Rozwoju i Projektów Europejskich, jako przedstawiciel lidera Projektu krótko podsumowała realizację Projektu, a później przyszedł czas na to, by przekonać się jak cyferki w tabelach i zapisy w dokumentach przekładają się na konkretne zajęcia, dla konkretnych uczniów i na ich sukcesy! Mocnym akcentem na rozpoczęcie był występ chóru europejskiego z ZS w Dobrzejewicach. Dyrektor tamtejszej placówki – p. Janusz Iwański – przywiózł także trofea zdobyte przez uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach Projektu, w konkursach i olimpiadach. Uczniowie z SP nr 3 w Chełmży opowiadali o zajęciach matematycznych, na których uczyli się zasad szyfrowania i poznawali tajemnice kodów. Zaraz po nich w świat cyrkowych sztuczek przeniosły zgromadzonych żonglerki z grupy cyrkowej, działającej w SP w Kończewicach. Dzięki Projektowi grupa wzbogaciła się o niezbędne rekwizyty i przyrządy do ćwiczeń. Uczniowie SP w Gronowie zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte podczas zajęć doskonalących posługiwanie się j. angielskim. Dziewczęta z SP w Warszewicach pokazały dwie etiudy, z przygotowanego w ramach zajęć artystycznych przedstawienia i zebrały gromkie brawa. Pan Bogdan Ziółkowski ze Szkoły Podstawowej w Łążynie przywiózł fotorelację z zajęć w swojej szkole, a zaraz po nim za scenę wkroczyli przedstawiciele SP w Ostaszewie i opowiedzieli o swoim udziale w zajęciach matematycznych i przyrodniczych, o nowo zdobytych umiejętnościach posługiwania się mapą i kompasem, orientacji w terenie i oznaczania roślin, pokazując zdjęcia ze spotkań z przyrodą zrealizowanych ramach Projektu. Aplauz na widowni wzbudziła niezwykle dynamiczna scenka, żywiołowo odegrana przez grupę teatralną z ZS w Czernikowie, a uczniowie z SP w Małej Nieszawce w dowcipnej wierszowanej prezentacji pochwalili się sukcesami w ortografii i matematyce oraz projekcie e-Twinning i wykonaną na zajęciach „Naszą małą multimedialną ojczyzną”. Prezentacje zakończyła p. Anita Murawska-Czapla z ZS CKU w Gronowie, omawiając wyniki Projektu w ZS i ZSS w Chełmży oraz swojej Placówce.
Podziękowaliśmy wszystkim partnerom, koordynatorom, nauczycielom i uczniom za wspólną pracę przez cały rok. Dla nas najlepszą nagrodą jest zdanie z prezentacji SP w Małej Nieszawce: „Czego Jaś się nauczył, to i Jan będzie umiał - kto brał udział w Projekcie, ten to dobrze zrozumiał!”. Zdając sobie sprawę z tego, że na długofalowe efekty trzeba sobie zapracować sumienną i systematyczną pracą powiat toruński nie ustaje w staraniach o kolejne fundusze unijne na realizację programów edukacyjnych i już wkrótce startujemy z nową edycją Projektu mającego na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszeniu różnic w jakości usług edukacyjnych – „Z Małgosią po naukę"