Nawigacja

 • Żywa lekcja historii

  24 stycznia br. w naszej szkole wstąpiła grupa historyczna Rekonstrukto z dalekiego Lublina. Pierwotnie grupa miała u nas być 21 stycznia, tj. dokładnie w dzień 100. rocznicy przyłączenia Chełmży i okolicznych miejscowości do Polski. Z przyczyn niezależnych przybycie grupy uległo opóźnieniu o 3 dni, ale nic się nie stało. Obchody 100 – lecia wyzwolenia Pomorza nadal trwają. Rekonstruktorzy przedstawili lekcję historii Polski wychodząc od wydarzeń I wojny światowej. W swoich zbiorach mieli mundur żołnierza błękitnej armii gen. Józefa Hallera, który w 1920 r. stał na czele wyzwalającego nasze ziemie Frontu Pomorskiego. Oprócz tego, uczniowie mieli możność zapoznać się z bronią  i sprzętem używanym przez wojsko polskie w okresie międzywojennym i w czasie II wojny światowej. Prezenterzy przygotowali również rozmaite konkursy oraz pytania sprawdzające wiedzę historyczną uczniów. Trzeba przyznać, że we wszystkich zadaniach, no, może oprócz musztry, nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze.

  Przed tą żywą lekcją historii odbył się apel, podczas którego dyrektor szkoły Dariusz Meller przedstawił ogólne wyniki klasyfikacji za pierwsze półrocze bieżącego roku szkolnego. Zaprezentowano również wszystkich uczniów wyróżniających się nauce. Przed zbliżającymi się feriami, dyrektor zwrócił uwagę na przestrzeganie w tym czasie zasad bezpieczeństwa.

 • Bal karnawałowy w klasach 0-III

 • Dzień Babci i Dziadka

  Kocham mocno Babcię, Dziadka,

  To nie żarty moi mili.

  Dzisiaj im życzenia składam,

  By sto latek jeszcze żyli.

  Dziś w naszej szkole gościliśmy bardzo ważne osoby. Były to Babcie i Dziadkowie. Wśród zaproszonych gości był sołtys wsi Warszewice pan Bolesław Szczechowski z żoną. Pan dyrektor w imieniu dzieci i ich wychowawców, powitał gości. Uczniowie klas "0" i III zaprezentowali program artystyczny. Przedstawiona została scenka z życia babci i dziadka, wierszyki, piosenki, tańce. Mali artyści dostarczyli widowni wielu wzruszeń i dużo radości. Jak każdego roku, spotkanie przebiegło w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Dzięki współpracy z rodzicami, ugościliśmy wszystkich kawą i pysznym ciastem, a dzieci otrzymały dużo słodkich upominków. Jest nam ogromnie miło, że tak wiolu gości zaszczyciło nas swoją obecnością. Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole to wieloletnia tradycja.

  H. Manerowska

  K. Kępska

 • Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców ID

  Tuż przed przerwą świąteczną 13 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Pigży odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców ID. Naszą szkołę reprezentowali Dominik Affelt i Igor Głatkowski. Chłopcy po bardzo dobrej grze wyszli z grupy, w której znaleźli się z SP Turzno, Zławieś Wielka oraz Brzozówka. W półfinale rozegrali mecz z SP Złotoria, zaś w meczu o III miejsce spotkali się z kolegami z SP Makowiska. Ostatecznie Dominik i Igor zajęli IV.Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach indywidualnych:)

  Klasyfikacja końcowa:

  SP Złotoria, SP Brzozówka, SP Makowiska, SP Warszewice, SP Turzno, SP Zelgno, SP Zławieś Wielka.

 • Świąteczne życzenia

 • Szkolne Jasełka

  W piątek 20 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach najpierw odbyły się wigilijne spotkania klasowe, w których przygotowaniu oprócz samych uczniów i nauczycieli brali udział również rodzice, za co serdecznie im dziękujemy. Spotkania upłynęły w miłej, serdecznej i prawdziwie świątecznej już atmosferze. Po spotkaniach klasowych cała społeczność szkolna zebrała się na jasełkach, które przygotowała klasa V pod kierunkiem ks. Grzegorza Pszenicznego i pani Katarzyny Bakare. Z pięknym przedstawieniem wystąpiły także dzieci z „zerówki” i klasy III przygotowane przez panią Hannę Manerowską. Obydwa występy okrasiły dodatkowo kolędy śpiewane przez uczennice klasy VIII pod kierunkiem pani Elżbiety Żeglarskiej. Całą uroczystość zakończyły życzenia złożone wszystkim obecnym przez ks. Grzegorza Pszenicznego i dyrektora szkoły Dariusza Mellera.

 • Mistrzostwa Gminy w drużynowym tenisie stołowym

  Dnia 2 grudnia w SP w Pigży odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowym tenisie stołowym. Dominik Affelt i Igor Głatkowski zajęli I miejsce, Wiktoria Soszka i Amelia Wiśniewska II miejsce w kategorii Igrzysk Dzieci. Chłopcy będą reprezentowali naszą szkołę na zawodach powiatowych.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

 • Mistrzostwa Gminy halowej piłki nożnej

  Dnia 29 listopada w SP w Brąchnowie odbyły się Mistrzostwa Gminy halowej piłki nożnej. Nasze uczennice dzielnie walczyły w turnieju i ostatecznie drużyna dziewcząt młodszych zajęła II miejsce a uczennice starsze III. Gratulujemy:)

 • Ogłoszenie

 • Szlachetna Paczka

  W tym roku, tak jak i w latach ubiegłych, włączamy się w akcję Szlachetna Paczka. Poniżej przedstawiamy listę artykułów potrzebnych rodzinie, której pomagamy. Przyniesione produkty należy umieścić w pojemnikach znajdujących się przy sali nr 8. Tam również znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zbiórki.

   Zachęcamy do włączenia się w akcję!

   

  Potrzebne artykuły:

  Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne i rybne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem

  Środki czystości: Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów

  Materiały szkolne: blok, klej, farbki, nożyczki

  Inne: gry planszowe dla dzieci +3 lata

 • Wycieczka do Kinder Parku

  Dnia 04.12.2019 r. klasy 0-4 wyjeżdżają do Kinder Parku w Toruniu.

  Koszt - 25 zł. 

  Wyjazd - godz. 9.20, powrót ok. 12.00.

  Dzieci muszą zabrać ze sobą skarpety antypoślizgowe (można kupić na miejscu - 7 zł).

  Prosimy o dokonanie wpłat i dostarczenie zgody na wyjazd do piątku 29.11.2019 r.

 • Konkurs

  Drodzy uczniowie!

  Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez Radę Rodziców. Szczegóły w linku poniżej:

  >>KLIK<<

   

 • Próbny alarm pożarowy

  Dzisiaj, tj. 15 listopada br. w naszej szkole odbył się próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników szkoły. Alarm zorganizowano przy współpracy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Chełmży. Ogień „pojawił się” w sali numer 7 na pierwszym piętrze. Błyskawicznie przeprowadzono ewakuację uczniów i zaalarmowano straż pożarną. Wszyscy uczniowie zostali wyprowadzeni przed budynek szkolny, zgodnie z planem ewakuacji. Wezwana straż pożarna przyjechała bardzo szybko i natychmiast przystąpiła do akcji. Okazało się, że w budynku „została” sekretarka szkoły. Strażacy wyprowadzili ją z „płonącego” pomieszczenia i udzieli pierwszej pomocy. Cała akcja wyglądała bardzo realistycznie i kilkoro uczniów bardzo się wystraszyło. Nie ulega jednak wątpliwości, że podobne alarmy są potrzebne, uczą bowiem jak należy się zachować w sytuacji prawdziwego zagrożenia.

 • Ślubowanie I klasy

  14 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa odbyła się uroczystość ślubowania uczniów I klasy. Tym samym uczniowie ci zostali formalnie włączeni do społeczności szkolnej. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy I pani Hanna Cichocka. Oprócz samych pierwszoklasistów i reprezentantów pozostałych klas w uroczystości wzięli udział: wójt gminy Łubianka pan Jerzy Zająkała, sołtys Warszewic pan Bolesław Szczechowski, sołtys Biskupic pan Piotr Łuczak, sołtys Wymysłowa pan Jan Janiszewski, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice uczniów klasy I. Po bardzo ładnym programie artystycznym w wykonaniu samych bohaterów dnia, dyrektor szkoły pan Dariusz Meller pasował ich na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Następnie dzieci odebrały liczne upominki od zaproszonych gości oraz starszych kolegów.

 • XXIII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada 2019r. w naszej gminie odbył się XXIII Bieg Niepodległości. Miło nam poinformować, że Krystian Wiśniewski, uczeń oddziału przedszkolnego, zdobył I miejsce w swojej kategorii wiekowej. W biegu udział wzięli także: Amelia Wiśniewska (kl. VII), Adam Matłosz (kl. IV), Michał Brzoska (kl. V) oraz Artur Brzoska (kl. VI). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Święto Niepodległości

  W piątek 8 listopada br. Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach obchodziła Święto Niepodległości Polski. Obchody przygotowała pani Elżbieta Żeglarska. Najpierw, o godzinie 8 rano delegacja złożona z przedstawicieli samorządów klasowych wraz z panią Żeglarską i dyrektorem szkoły panem Dariuszem Mellerem udała się do Barbarki, gdzie pod pomnikiem Polaków pomordowanych przez Niemców w 1939 r. złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze. Na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel. Po przemówieniu dyrektora, który przedstawił genezę i znaczenie odzyskania przez Polskę niepodległości 101 lat temu nastąpiło wspólne śpiewanie przez uczniów i nauczycieli pieśni patriotycznych. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy. Następna godzina lekcyjna była żywą lekcją historii zaprezentowaną przez członków Grupy Miłośników Historii „Thorn”, którzy oprócz pogadanki pokazali i omówili rodzaje broni i uzbrojenia z czasów II wojny światowej. Następnie uczniowie mogli bezpośrednio dotknąć karabinu, pistoletu maszynowego czy pancerfausta. Ta część spotkania cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów.

 • Zebranie

  Zapraszamy na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 14.11.2019 r. o godzinie 16.00. Dla zainteresowanych konsultacje z nauczycielami przedmiotów.

  Do zobaczenia w szkole!

 • Zbiórka dla zwierząt

 • Zachęcamy do udziału w konkursie

 • Gminny turniej unihokeja

  Dnia 4.11.2019 w SP w Brąchnowie odbył się gminny turniej unihokeja chłopców i dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki pokazali się z bardzo dobrej strony i poza umiejętnościami sportowymi zaprezentowali ducha sportowej walki. Ostatecznie chłopcy wywalczyli II miejsce🥈, zaś dziewczynki III🥉. Gratulujemy😀

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach
  ul. Zawiszy Czarnego 2, 87-152 Łubianka
 • 56 / 675 93 01

Galeria zdjęć