Menu

 • Bal karnawałowy
  10.01.2019

  W czwartek przed południem odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas O - III. Super muzyka i przepiękne stroje królowały na parkiecie przez ponad 2 godziny podczas wspólnej zabawy. Było dużo smiechu i radości. Dziekujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zabawie.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal karnawałowy.

 • Świątecznie w szkole
  20.12.2018

  W dniu 20 grudnia br w naszej szkole roznosił się nastrój prawdziwie świateczny przed poludniem bylismy na przedstawieniu "Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy" Po powrocie do szkoły złożyliśmy sobie życzenia i wysłuchalismy Jasełek Bożonoarodzeniowych w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Pięknie spędzilismy wspólny czas przed świętami.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świątecznie w szkole.

 • konkurs SKO na świąteczną ozdobę przestrzenną rozstrzygnięty!
  19.12.2018

  W konkursie plastycznym na najładniejszą ozdobę świąteczną wzięło udział  15 uczniów z naszej szkoły. Prace zostały ocenione przez komisję konkursową SGB w Toruniu. Wszystkie prace zdobyły uznanie komisji ze względu na duzy wkład pracy i samodzielność. Aż 12 uczniów otrzymało nagrody w postaci plecaczków z dodatkową zawartością, a trzech uczniów nagrody pocieszenia w postaci piórników również z zawartością. Dziękuje wszystkim uczestnikom i serdecznie gratuluję!

  Hanna Cichocka - opiekun SKO

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii konkurs SKO na świąteczną ozdobę przestrzenną rozstrzygnięty!.

 • kiermasz świąteczny w szkole
  17.12.2018

  W niedzielę 16.12.2018r. od godz. 10.30 przy dźwiękach pastorałek i światecznych piosenek rozpoczelismy kolejny szkolny Kiermasz świąteczny. Zapach pierników i choinki unosił się w całej szkole.
  Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci z naszej szkoły zostały przyjęte wielkimi oklaskami.

  Bardzo dziękujemy za udział w niedzielnym spotkaniu.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii kiermasz świąteczny w szkole.

 • Mikołajki
  06.12.2018

  Uczniowie klas 0 – III z okazji mikołajek udali się dzisiaj na wycieczkę do kina, na film pt.:  „Miśków 2-óch w Nowym Jorku”. Mianowany na króla Arktyki Misiek udaje się do Nowego Jorku, gdzie z rąk burmistrza miasta otrzymuje największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz, a Misiek w jednej chwili z ulubieńca Ameryki staje się najbardziej poszukiwanym zwierzakiem kraju. Dlaczego tak się stało? Jakie przygody spotkały naszego bohatera? Jeśli jesteście ciekawi koniecznie musicie wybrać się do kina. Przed wejściem do sali kinowej spotkaliśmy Świętego Mikołaja, który poczęstował wszystkie dzieci pysznymi batonikami. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni. To był udany mikołajkowy dzień.

 • Podsumowanie udziału w programach

  4 grudnia odbył się apel, na którym uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawcami dokonali podsumowania udziału w programach oraz podzielili się zdobytą wiedzą ze wszystkimi uczniami. Wychowawcy opowiedzieli o tym, jak wyglądały prace związane z udziałem w programach.

   Pierwszy program, a zarazem konkurs, to „ Szkolny Gang Słodziaków”,  zachęcający do codziennego czytania książek. Uczniowie z klas starszych mogli obejrzeć prace wykonane przez młodszych kolegów.  Wysłuchali książeczki „Przygody Słodziaków w Toruniu”, która powstała na potrzeby konkursu. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali w nagrodę poduszki Rysia.

  Drugi program to „Zdrowo jem, więcej wiem”. Uczniowie przygotowali gazetkę, na której znalazły się informacje zachęcające wszystkich do codziennego spożywania warzyw i owoców oraz picia wody. Dzieci z klasy III zaprezentowali przedstawienie „Na straganie”, które zostało przygotowane w ramach realizacji zadań wynikających z programu.

  Wszystkie informacje oraz relacje z naszych działań na bieżąco zamieszczane są na stronie internetowej oraz Facebooku szkoły.  Mamy nadzieję, że swoimi działaniami zachęciliśmy pozostałych uczniów do brania udziału w programach oraz zdrowego odżywiania się.

  Katarzyna Kępska

 • Eu-geniusz w naukowym labiryncie

  4 grudnia uczniowie biorący udział w projekcie” Eu – geniusz, w naukowym labiryncie” udali się na wycieczkę do Planetarium, gdzie wzięli udział w projekcji pt.: ”Wirująca Ziemia”. Uczniowie zdobywali informacje związane z ruchem wirowym i obrotowym Ziemi: zjawiskiem dnia i nocy, następstwie pór roku. Dzieci oglądały gwiazdozbiory, dowiedziały się jaką rolę pełni Gwiazda Polarna, skąd biorą się fazy Księżyca oraz jak długo trwa doba oraz rok na innych planetach. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy te niezwykłe zjawiska. Potem udaliśmy się na spacer, podczas którego obejrzeliśmy pomnik Mikołaja Kopernika. Na koniec nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji McDonalds.

  Katarzyna Kępska

 • Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
  03.12.2018

  30 listopada uczniowie klas 0 – III udali się do Torunia, gdzie na trybunach lodowiska Tor-Tor brały udział inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja organizowana była przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Podczas spotkania zapłonęła Wigilijna Świeca. Uczniowie mogli obejrzeć piękne występy taneczne na lodzie oraz popisy młodych hokeistów. Nie zabrakło też spotkania ze Świętym Mikołajem, który przybył na lodowisko pięknym, czerwonym autem w eskorcie Policji oraz Straży Miejskiej. Atrakcją była też możliwość obejrzenia z bliska wojskowych wozów bojowych oraz broni.  Wszystkie dzieci otrzymały niespodzianki: słodycze, opaski odblaskowe oraz warzywa i owoce. 

 • Zdrowo jem, więcej wiem.
  03.12.2018

  Uczniowie klas 0 – III biorą udział w ogólnopolskim programie pod nazwą „Zdrowo jem, więcej wiem!” Praca odbywa się w dwóch zespołach: 0 – I i II – III 
   W ramach etapu JESIEŃ zespoły zrealizowały następujące zadania: 
  • Lekcję: Warzywa i owoce na co dzień i od święta! 
  • Lekcję: Woda na zdrowie! 
  • Konkurs: Plakat promujący przedstawienie „Na straganie” 
  • Konkurs: Reklama wody 
  • Forum zdrowia dla rodziców: Eliksir życia.
  Uczniowie klas I i III podczas zajęć rozmawiali o korzyściach płynących z jedzenia warzyw i owoców, przygotowali przedstawienie „Na straganie” ,  plakaty zapraszające na przedstawienie  oraz promujące nawyk codziennego jedzenia owoców i warzyw. W klasie III powstała też” Encyklopedia Owoców i Warzyw”. 
  Z kolei uczniowie klas 0 i I mówili o znaczeniu wody w życiu roślin i zwierząt, roli wody w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Podczas wspólnego spotkania zespoły zaprezentowały zdobytą wiedzę oraz przygotowane przedstawienia. 
  Na zebraniu rodzice otrzymali ulotki „Eliksir życia” mówiące o korzyściach płynących z picia wody.
   Podczas lekcji i konkursów uczniowie zdobyli nową wiedzę. Przyszedł czas, żeby podzielić się nią z całą szkołą. Zadanie polega na wypromowaniu wiedzy na temat warzyw i owoców oraz wody. Celem promocji jest zaprezentowanie wszystkim uczniom szkoły zdobytej wiedzy, a także zachęcenie ich do jedzenia warzyw i owoców oraz picia wody.
   
   

 • Podsumowanie konkursów z okazji Święta Bibliotek Szkolnych
  27.11.2018

  Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych - Październik 2018

     Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w zyciu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

  Tegoroczne hasło brzmiało "Książka to przyszłość"

  Biblioteka Szkolna z tej okazji przygotowała następujące konkursy:

  1. Najaktywniejszy czytelnik w miesiacu październiku - kl. I - VIII

  2. "Bajkowe zwierzątko" - kl. O - III

  3. Najciekawsze hasło promujące czytanie książekw 100lecie Niepodległości - kl. IV - VI

  4. Plakat reklamujący Bibliotekę Szkolną w 100lecie Niepodległości.

     Uczniowie uczestniczący w konkursach otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe.
  Apel podsumowyujący odbył się 27.11.2018r.

  Stanisława Orłowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podsumowanie konkursów z okazji Święta Bibliotek Szkolnych.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Miś jest mały i kudłaty

  Miś jest fajny i puchaty

  Miś jest gruby jak ta kula

  Misia zawsze się przytula

  Lecz czasami też tak bywa,

  Że się o nim zapomina

  A więc wezmę misia czule 

  I do siebie do przytulę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole.

 • Szlachetna Paczka

  Szlachetna Paczka

  W tym roku po raz kolejny włączamy się w akcję Szlachetna Paczka. Poniżej przedstawiamy listę artykułów potrzebnych rodzinie, której pomagamy. Przyniesione produkty należy umieścić w pojemnikach znajdujących się przy sali nr 8. Zachęcamy do włączenia się w akcję!

   

  Potrzebne artykuły:

  Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne i rybne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem.

  Środki czystości: Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów

  Materiały szkolne: zeszyty, papier kolorowy, plecak, blok, nożyczki, przybory do pisania, kredki, piórnik.

  Inne: kosmetyki dla nastolatki

 • Konkursy!

  Konkursy! - Obrazek 1

  KONKURS ŚWIĄTECZNY SKO

  Wszystkich chętnych zapraszam do udziału
  Należy wykonać
  PRZESTRZENNA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ
  i dostarczyć do 25 listopada 2018r.
  do p. H. Cichockiej

  PowodzeniaKonkursy! - Obrazek 2

  Na zwycięzców czekają nagrody.

                                                       

   

   

     

   

 • Konkurs :Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" dla klas O-III
  22.11.2018

     Czytanie pełni bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza jego wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć, uwagę i koncentrację. Dlatego nasza szkoła aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród dzieci i młodziezy. W tym roku szkolnym uczniowie klas O - III pod opieką wychowawców wzięli udział w bardzo ciekawej akcji czytelniczej, której inicjatorem była sieć sklepów BIEDRONKA.
     Był to ogólnopolski konkurs pt. "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Głównym celem konkursu było zaszczepienie pasji do czytania wśród najmłodszych poprzez motywowanie dzieci do codziennego czytania. W celu realizacji programu każda klasa otrzymała książkę z zabawnymi opowiadaniami pt. "Co się stanie na lesnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków", dla wszystkich dziaci albumy do naklejek będące kontrolkami codziennego czytania w domu rodzice potwierdzali swoimi podpisami. Otrzymaliśmy też zestaw pluszowych bohaterów książki.
  Konkurs przebiegał w dwóch etapach :pierwszy polegał na zogranizowaniu Dnia Głośnego Czytania, w drugim etapie uczniowie klas O i I tworzyli nowe historie Słodziaków w postaci prac plastycznych, uczniowie klas II tworzyli komiksy z elementami tekstów, natomiast dzieci z klasy III samodzielnie tworzyły teksty własnych przygód z elementami rysunków. Zadaniem opiekunów było zalogowanie klas w odpowiednim terminie, a następnie przeprowadzenie działań konkursowych, udokumentowanie ich i opracowanie relacji z przebiegu zadań oraz wysłanie ich wraz z pracami dzieci do organizoatorów Konkursu.

  Jak się okazało, w Konkursie tym w całej Polsce wzięło udział około 5000 klas. 19 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

  Prace uczniów naszej szkoły oraz zaangażowanie i kreatywność wychowawców klas zostały dostrzeżone przez ogólnopolską komisję konkursową i wyróżnione. BRAWO!!!

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs :Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" dla klas I-III.

 • 100 LAT DLA CIEBIE I KLASO!!!
  16.11.2018

  16 LISTOPADA PRZYJĘLIŚMY DO BRACI UCZNIOWSKIEJ KLASĘ PIERWSZĄ.

  Życzymy im miłej nauki i samych przyjemnych chwil w szkole!

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 100 LAT DLA CIEBIE I KLASO!!!.

 • Eu-geniusz w naukowym labiryncie

  14 listopada uczniowie klas II, III i IV biorący udział w projekcie „Eu – geniusz w naukowym labiryncie”, wybrali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Celem wyjazdu była:

  • popularyzacja osiągnięć nauki, techniki i kultury,
  •  ukazywanie znaczenia nauki, techniki i kultury w życiu codziennym współczesnego człowieka,
  • wzbudzanie ciekawości świata poprzez zainteresowanie naukami przyrodniczymi, technicznymi oraz różnorodnymi formami aktywności kulturalnej i artystycznej.

  Uczniowie poznawali różne zjawiska poprzez samodzielnie przeprowadzane eksperymenty. Duże wrażenie na dzieciach zrobiło Wahadło Foucaulta, które umożliwia obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Podczas wizyty w Młynie Wiedzy uczniowie obejrzeli stałe wystawy interaktywne oraz wystawy czasowe:

  • „O obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego;
  • „ Rzeka” – motywem przewodnim tej wystawy jest rzeka i jej otoczenie;
  • „ przeBUDOWA” – to kreatywna pracownia, w której uczniowie mogą wznosić budowle według swoich projektów;
  •   „przeŻYCIE” – tu znajdują się eksponaty o treści przyrodniczej, fizycznej i podróżniczej;
  •  „IDEE” – tu można dowiedzieć się jak zbudowane jest ludzkie ciało, czym różnią się komórki roślinne od zwierzęcych;
  • „ Krajobrazy Antarktyki” – gdzie podziwiać można piękne arktyczne krajobrazy,
  • „To ja! Matematyka” – interaktywna wystawa dotycząca figur płaskich i brył;
  • „Kalejdoskop” -  przewrotne oko.

  Podczas zwiedzania, każde dziecko mogło osobiście przeprowadzać eksperymenty i przez moment poczuć się, jak prawdziwy naukowiec. Takie zajęcia są najciekawszą formą zdobywania wiadomości.  

  Katarzyna Kępska

 • Konkurs - MOJE TROFEUM LEŚNE
  14.11.2018

  Nasza uczennica Maja Ziółkowska zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VIII w XVII edycji konkursu międzyszkolnego "Moje trofeum leśne" GRATULUJEMY

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs - MOJE TROFEUM LEŚNE.

 • Festiwal Pieśni Patriotycznej Tobie Polsko

  7 listopada w pięknych murach  Zamku Bierzgłowskiego odbył się XV wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II Martyna Gajtkowska, Kamila Walter i Magdalena Małek. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę pt.: ”Polska flaga” i zdobyły w swojej kategorii wiekowej wyróżnienie. Dziewczynki miały również okazję udzielić krótkiego wywiadu dla TVP3. Mogliśmy je także oglądać w „Zbliżeniach”.  Uczennice przygotowała do występu p. Katarzyna Kępska.

  Tego samego dnia w godzinach przedpołudniowych nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursie literackim „Polska – moja Ojczyzna”. W kategorii klas IV-VIII wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VIII Martyna Szczechowska. Uczennica wykonała swoją pracę pod kierunkiem pani Hanny Wojnowskiej.

  Gratulujemy!

 • Obchody 100 lecia Ozdyskania Niepodległości
  09.11.2018

  W piatek miały miejsce szkolne obchody Święta Niepodległości.

  Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu szkoły oraz modlitwy za Ojczyznę, którą poprowadził ks. G. Pszeniczny.
  Klasa V z wychowawcą przygotowała część artystyczną pt. "Polska - 7 przystanków".
  Całość uświetnił występ dziewcząt z klasy II, które odśpiewały pioisenkę "Polska flaga". Drugą częścią obchodów był "Konkurs o Polsce w 100lecie Niepodległości"
  Uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi geografii, sztuki i historii Polski.
  I miejsce zajęła drużyna w składzie: M. Szczechowska(kl. VIII), O. Kardach (kl. VII), P. Matłosz (kl. VI), J. Warot (kl. V)
  Szczególnym punktem obchodów było wspólne odśpiewanie hymnu Polski o godz. 11.11 (rekord dla Niepodległej).
  Po hymnie dziewczęta z klas VII/VIII przygotowane przez p. Marte Blachowską wykonały taniec w barwach biało - czerwonych.
  Wszyscy wykonaliśmy pamiątkową, biało - czerwoną fotografię.

  Na zakończenie cała szkoła uczestniczyła w śpiewaniu patriotycznych piesni.

   

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody 100 lecia Ozdyskania Niepodległości.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach
  ul. Zawiszy Czarnego 2, 87-152 Łubianka
 • 056 / 675 93 01

Galeria zdjęć