Menu

 • Rekrutacja

                                        Uwaga Rodzice!

  W sekretariacie szkoły prowadzone będą zapisy dzieci na rok szkolny 2018/2019 do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I.

  Od 26 lutego do 16 marca 2018 czekamy w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach na Rodziców pragnących zapisać swoje dzieci do oddziału przedszkolnego.

  W celu zapisania w sekretariacie należy złożyć wypełniony wniosek.

  Ułatwi to Państwu Pani pracująca w sekretariacie w godz. 8:00-14:00.

                                                 Rekrutacja - Obrazek 1

  Informujemy, że na terenie szkoły odbywają się:

  • zajęcia teatralne,
  • dodatkowe zajęcia z j. angielskiego,
  • zajęcia taneczne,
  • zajęcia sportowe (gry zespołowe, tenis stołowy).

  Szkoła współorganizuje:

  • Zajęcia robotyki (w szkole),
  • Naukę jazdy konnej (Ośrodek Jeździecki Evido w Łubiance),
  • Naukę pływania (OSIR w Chełmży).

  Zajęcia dofinansowywane są przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Warszewicach.

  Szkoła zapewnia opiekę  w ramach zajęć świetlicowych uczniom od godziny 7:00 do czasu rozpoczęcia lekcji i po zajęciach do godziny 16:30.

  Dzieci w szkole otrzymują bezpłatne białe mleko i owoce w ramach realizacji programów rządowych.
  Mają również możliwość korzystania z obiadów, a na przerwie śniadaniowej wszyscy uczniowie otrzymują herbatę i kawę.

  Na wszelkie pytania odpowie Dyrektor i Nauczyciele.

  Zapraszamy!

   

  Telefon kontaktowy do sekretariatu 56 675 93 01

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet - Obrazek 1

 • Rekolekcje Wielkopostne 2018

  Rekolekcje Wielkopostne 2018 - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

  W piątek, ostatatniego dnia przed feriami zimowymi odbył sie apel podsumowujący wyniki osiągnięte przez uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Na wszystkich uczniów czekała słodka niespodzianka, natomiast uczniowie wyróżniający się otrzymali nagrody książkowe. Zapraszamy do galerii!

 • Bal karnawałowy

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Warszewicach bawili się dzisiaj na Balu karnawałowym. Było wiele atrakcji i konkursów, a na zakończenie przybył z wizytą Święty Mikołaj. Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

 • Zebranie z Rodzicami

  Zebranie z Rodzicami uczniów klas  0-VII odbędzie się w środę 7 lutego o godz.16:00.

 • Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

        Wisława Szymborska, znana polska pisarka, podkreśliła wartość, jaką niesie ze sobą czytanie. Stwierdziła, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Owa zabawa nie należy do tych błahych rozrywek, to ona kształtuje nie tylko piękno języka ojczystego, ale przede wszystkim rozbudza wyobraźnię, w każdej chwili sprawia, że możemy stać się każdym, kim tylko zechcemy. Najważniejszym elementem w tym procesie są książki jako źródło niewyczerpanych wrażeń, przeżyć czy wzruszeń. Wpajając dziecku jak wielką moc ma czytanie książek, niebawem okaże się, że na efekty tych działań nie będziemy musieli długo czekać. Jak każda zabawa, przygoda pozostawia po sobie liczne ślady w pamięci dziecka. Rozwija i wzbogaca słownictwo, zainteresowania, przybliża świat, który na oczach dziecka zmienia się jak w kalejdoskopie. Obok tych ważnych aspektów dla rozwoju dziecka należy pamiętać, że głośne czytanie to czysta przyjemność sama w sobie, dająca wiele korzyści. Pomaga w wyrabianiu ważnej umiejętności umysłu jaką jest „budowanie obrazów w wyobraźni”.

        Uczestnicząc w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” nie mogło zabraknąć wspólnego, głośnego i bardzo interesującego czytania dzieciom na zajęciach świetlicowych (od września do stycznia). W ramach tych zajęć uczniowie oczekujący na odjazd autobusu z wielkim zaciekawieniem, pełni skupienia słuchali pięknych opowieści czytanych przez panią Stanisławę Orłowską – bibliotekarkę.

  A oto krótki opis treści poznanych książek, ich autorów oraz bohaterów:

  1. „O Krasnoludkach i o sierotce Marysi” – Marii Konopnickiej – Główna postacią jest ubożuchna sierotka Marysia zatroskana o swe siedem gąsek i gromadkę krasnali – ubożąt. Nie ma tu ludzi bogatych, wiodących beztroskie życie, ale maleńkie ubożęta – krasnale, którymi kieruje mądrość, siła, dobroć oraz wielkie miłosierdzie.
  2. „Asiunia” – Joanny Papuzińskiej – to historia małej Asiuni, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy zniknęła jej mama i cały dom. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne. Tą małą 5-letnią Asiunią jest sama autorka tej książki, Joanna Papuzińska, która opisuje historię swojego dzieciństwa podczas II wojny światowej.
  3. „Niesamowite przygody Dziesięciu Skarpetek” – Justyny Bednarek – autorka opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, a każdą z nich spotkała inna przygoda. Wyruszając w świat z dziesięcioma skarpetkami, znajdziecie tu swoją ukochaną historię pełną humoru i niespotykanych przygód.
  4. „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą” – Agnieszki Frączek – to napisana z wielką swobodą historia dzieciństwa Juliana Tuwima. Jest tu wiele przygód z jego życia, przeplatanych wierszami i żartami. A wszystko to tak barwne i wybuchowe jak mikstury małego Juliana.
  5. „Opowieść Wigilijna” – Charlesa Dickensa – ukazuje przemianę pewnego skąpca, Ebenezera Scrooge’a, która dokonała się w wigilijna noc. Główny bohater jest samotny, nie lubi ani ludzi, ani świąt – i nie ukrywa tego. Ponad wszystko liczy się dla niego pomnażanie własnego majątku. W końcu zdaje sobie sprawę, że pieniądze dają szczęście tylko wtedy, kiedy można się nimi podzielić.

   

  •       Uczniowie do tych barwnych opowieści rysowali piękne ilustracje, pięknie wypowiadali się na temat treści, a nawet tworzyli historię swojej skarpetki. Miejmy nadzieję, że ta iskierka krzewienia czytelnictwa rozjarzy się w wielki płomień pasji czytania. Dziękuję wszystkim uczniom za miłą atmosferę, pełną skupienia podczas głośnego czytania i słuchania, oraz za wspólne rozmowy na temat treści książek czytanych przez nauczyciela.
 • Zapraszamy na bal karnawałowy!

  Drodzy rodzice!

  7 lutego w świetlicy w Biskupicach w godzinach  8.30-12.00 odbędzie się bal karnawałowy, na który zapraszamy wszystkie dzieci. Imprezę, tak jak w ubiegłym roku, poprowadzi Pan Emil. Odwiedzi nas także Święty Mikołaj. Istnieje możliwość zakupu paczki świątecznej dla dzieci nieuczęszczających do naszej szkoły. Wpłat należy dokonywać w sekretariacie szkoły do 30 stycznia. Koszt – 10 złsmiley

  Zapraszamy!

 • Droga Babciu! Drogi Dziadku!

  Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy
  dużo zdrowia, młodzieńczej energii, pogody ducha
  oraz pociechy z wnuków i samych
  radosnych chwil spędzonych z najbliższymi.
  Oto laurki przygotowane przez naszych najmłodszych uczniów.

  A w naszej galerii są już zdjęcia z wspólnego świętowania. Zapraszamy!

 • Uchwały Sejmu na rok 2018 dla upamiętnienia polskiej historii i polskich bohaterów

 • Warto być bohaterem!

  W grudniu nasza szkoła włączyła się w akcję Caritas Diecezji Toruńskiej pod nazwą "Warto być bohaterem". Samorząd szkolny sprzedawał na terenie szkoły świąteczne pierniczki, przygotowane przez chętnych uczniów naszej szkoły. Dzięki ofiarności uczniów udało się zebrać 473 złote i 6 groszy. Zgromadzone fundusze przekazane zostały na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci. Za udział w akcji otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Budującej Wrażliwość Społeczną.

   

 • Zapraszamy!

 • Drodzy Rodzice!

  „ Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym
  i niezastąpionym”.

   

  Phil Bosmans

  „Szkoła dla Rodziców”

   

  Dyrektor, pedagog szkolny i nauczyciele zapraszają wszystkich Rodziców, dla których wychowanie dziecka jest bardzo ważne, do udziału w zajęciach „ Szkoły dla Rodziców” prowadzonych przez specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chełmży.

  Zajęcia rozpoczynają się 27 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach. W ramach 7 trzygodzinnych spotkań
  (co wtorek od godz. 16.00) koncentrować się będziemy wokół tematu: 

   

  „ Wychowywać - to kochać i wymagać”.

   

  Uczestnicy zajęć nauczą się, jak:

  - porozumiewać się ustanawiać reguły, zasady i je respektować;

  - kształtować postawy wychowawcze, aby minimalizować zachowania problemowe dzieci i młodzieży;

  - systemowo rozumieć rodzinę;

  - stosować kary i nagrody w wychowaniu;

  - kształtować pozytywne relacje między członkami rodziny.

  Tematyka spotkań:

  1. Postawy rodzicielskie.

  2. Akceptacja dziecka.

  3. Uczucia dziecka.

  4. Zachęcanie do samodzielności.

  5. Zachęcanie do współpracy.

  6. Wychowawcza funkcja kary. Granie ról przez dzieci.

  7. Pochwała w wychowaniu.

  Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości.
  To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

  Zapisy chętnych do udziału w zajęciach „Szkoły dla Rodziców” prowadzi sekretariat szkoły do 20.01.2018r. Liczba miejsc ograniczona.

 • Informacja

  Informujemy, że dzień 2.01.2018r. jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 • Życzenia świąteczne

  Niechaj nadchodzące święta
  Bożego Narodzenia
  będą radosne i zdrowe,
  a Nowy Rok przyniesie
  spełnienie najskrytszych marzeń
  i realizację wszelkich planów.

   

 • Zapraszamy na Bal Walentynkowy!

 • Zapraszamy!

  Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc w przygotowywaniu ozdób świątecznych na kiermasz, Rada Rodziców zaprasza wszystkich chętnych w środę 13.12. na  godzinę 16:00 do naszej szkoły. Do zobaczenia!

 • Aktualne wyniki 3. części konkursu SUPERAKTYWNY UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY

  Zakończył się trzeci miesiąc naszego super konkursu

  p.n. SUPERAKTYWNY UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY

   

  Oto najaktywniejsi uczniowie naszej szkoły.

  Ci, którzy chętnie angażują się w szkolne akcje, biorą udział w konkursach, nie boją się pracy i poświecają swój czas na różne aktywności.

   

   

   

   

   

  KLASYFIKACJA KLASOWA

  klasa 4:                                                         klasa 5:

  Artur B. - 57p.                                                Igor W. - 119p.

  Kacper F. - 20p.                                             Milena B. - 60p.

  Piotr S. - 20p.                                                Weronika P. - 56p.

  Piotr R. - 19p.                                                Amelia W. - 47p.

  Miłosz Ś. - 18p.                                             Wiktoria S. - 36p.

  Paulina B. - 15p.                                            Igor G. - 29p.

                                                                      Maciek R. - 28p.

                                                                      Julia B. - 25p.

                                                                      Jakub W. - 20p.

   

   

  Klasa 6:                                                       klasa 7:

  Olga R. - 50p.                                               Miłosz P. - 122p.

  Zuzia M. - 48p.                                             Patryk F. - 31p.

  Olimpia K. - 45p.                                           Loretta M. - 27p.

  Iwo J. - 42p.                                                 Szymon O. - 27p.

  Zuzia J. - 28p.

  Dawid S. - 20p.

  Kasia B. - 20p.

  Jaś S. - 19p.

   

   

   

   

  KLASYFIKACJA SZKOLNA OGÓLNA

   

  1. Miłosz P. - 122p.

  2. Igor W. - 119p.

  3. Milena B. - 60p.

  4. Artur B. - 57p.

  5. Weronika P. - 56p.

  6. Zuzia M. - 48p.

  7. Amelia W. - 47p.

  8. Iwo J. - 42p.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach
  ul. Zawiszy Czarnego 2, 87-152 Łubianka
 • 056 / 675 93 01

Galeria zdjęć