Menu

 • uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  03.09.2018

  Wraz z nadejściem 3 września rozpoczęliśmy rok szkolny.

  Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy owocnej pracy na kolejne 10 miesięcy!

  W albumie fotograficznym krótka relacja z dzisiejszego dnia.

 • Konferencja w Warszawie
  31.08.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konferencja w Warszawie.

  Po raz pierwszy w Polsce, a po raz 8 na świecie odbył się Global Events Congress- międzynarodowy  kongres branży spotkań. Oficjalnym  organizatorem wydarzenia była Szkoła Główna Turystyki

   i Rekreacji z grupy Uczelni Vistula w Warszawie. Kongres odbył się w czterech lokalizacjach: w siedzibie SGTIR, Hilton Warsaw & Convention Centre, Pałac Kultury i nauki oraz w Google Campus Warsaw.

  Przewodniczący komitetu organizacyjnego  i prorektor SGTiR  dr Krzysztof Celuch  przedstawił program konferencji, który obejmuje: zagadnienia związane z edukacją w zakresie zarządzania wydarzeniami, innowacjami w zarządzaniu festiwalami, budowaniu marki  w oparciu o wydarzenia, wykorzystaniu mediów społecznościowych oraz zrównoważonemu rozwojowi branży.

  Konferencja odbyła się pod patronatem czterech międzynarodowych uczelni, lokalnych władz oraz globalnych stowarzyszeń z branży spotkań. Innowacyjny program konferencji  zakładał sesję  z udziałem największych  autorytetów w dziedzinie zarządzania wydarzeniami ze Stanów Zjednoczonych , Europy i Azji.

  Podczas kongresu profesorów zajmujących się branżą spotkań zostały przygotowane  pakiety szkolne dla wybranych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Warszewicach w województwie kujawsko-pomorskim. O dzieciach  i ich działaniach opowiedziała studentom pani pedagog Gabriela Celuch -Pilarska, zachęcając do wyróżnienia upominkami najaktywniejszych uczniów, uczestniczących w konkursie „Superaktywny uczeń naszej szkoły”- prowadzonym przez nauczycielkę panią Hannę Wojnowską.

  Uczniowie zostali zaprezentowani  podczas kongresu na pięknym plakacie, który towarzyszył profesorom podczas obrad.

  Dzieci, dnia 1 września 2018, otrzymają upominki-przybory szkolne- w Szkole Podstawowej w Warszewicach, -zostały one przekazane na ręce pani pedagog Gabrieli Celuch -Pilarskiej.

   

  G. Celuch - Pilarska

 • Konkurs "Mam talent, mam hobby"
  21.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs "Mam talent, mam hobby".

 • Wycieczka do Oćwieki
  15.06.2018

  14 i 15 czerwca odbyła się wycieczka do Oćwieki pod Biskupinem, w której wzięli udział uczniowie klas IV i V naszej szkoły oraz klasy IV z SP w Brąchnowie. Pierwszego dnia, podczas pobytu w ośrodku wypoczynkowym dzieci samodzielnie wykonywały naczynia i figurki z gliny, uczestniczyły w zajęciach szkółki leśnej oraz wieczorze legend pałuckich, po którym na ognisku upiekły kiełbaski oraz do wieczora rywalizowały w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych.
  Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, a następnie pojechaliśmy kolejką wąskotorową do Wenecji, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej oraz odwiedziliśmy ruiny zamku, z którym powiązany był poznany podczas wieczoru legend, Diabeł Wenecki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i wiedzy wróciliśmy do domów;)

 • Wycieczka do Myślęcinka
  07.06.2018

  W dniach 6-7 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka klas VI - VII do Bydgoszczy. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Mydła i Historii Brudu. Uczniowie dowiedzieli się jak zmieniało się podejście do higieny osobistej na przestrzeni lat, mieli możliwość samodzielnie wykonać kolorowe, pachnące mydełka.
  Z muzeum udalismy się do siedziby TVP Bydgoszcz, poznaliśmy pracę w telewizji "od kuchni" i mielismy okazję wejśc do pomieszczeń, w których nagrywana jest prognoza pogody i Zblizenia.
  Udalismy się na pizzę, aby odetchnąć po wrażeniach jak zafundowały nam w/w wycieczki.

  Po jedzeniu udaliśmy się do Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.

  Po zakwaterowaniu w pokojach poszlismy na spacer, nie obyło się bez kosztowania lodów. Oprócz edukacji mielismy czas na rozrywkę w Parku Rozrywki, gdzie jeździliśmy samochodami i kolejką.
  Po powrocie do Ośrodka piekliśmy kiełbaski w ognisku, gralismy w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.
  Drugiego dnia mielismy zajęcia w terenie KPCEE, w dwóch grupach pracowaliśmy zamiennie w sali laboratoryjnej i mikroskopowej. Po zajęcich i napełnieniu brzuchów pysznym obiadem pojechaliśmy do ZOO aby zobaczyć zwierzęta, których na codzień nie spotykamy.
  Po intensywnym spędzeniu przedpołudnia odpoczywalismy na Wyspie Młyńskiej w otoczeniu rzeki Brdy racząc się lodami i watą cukrową.
  Przed ostatnim przystankiem był McDonalds. Pożegnaliśmy sie i pełni sił ruszyliśmy na Halę Sportowo - Widowiskową Łuczniczka, aby dopingować Polską reprezentację siatkarek w meczu z reprezentacją Belgii. Nasz doping pomógł i siatkarki wygrały 3:1.
  Po meczu późnym wieczorem szczęsliwi wrócliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

  M. Blachowska

   

   

   

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Myślęcinka.

 • Daria Wernerowska, uczennica klasy 2 naszej szkoły zajęła I miejsce w gminnych eliminacjach powiatowego konkursu interpretacji wierszy dla dzieci. 

   

  Gratulujemy naszej młodej aktorce i życzymy sukcesu 6 czerwca w Chełmży.

 • Dzień Patrona

  Dnia 25 maja 2018 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Przed rozpoczęciem uroczystości uczniowie zapoznali się z epoką, w której żył Zawisza Czarny z Garbowa, oglądając film edukacyjny „Społeczeństwo średniowiecza”. Święto szkoły zainaugurowała Pani Dyrektor, odśpiewaliśmy hymn szkoły i przywitaliśmy wyjątkowych gości. Rycerze poprowadzili zajęcia z 3 grupami wiekowymi uczniów. W międzyczasie uczniowie klas III - VII pracowali metodą projektu tworząc tarcze, obrazujące cnoty rycerskie Zawiszy. Najmłodsi wykonali barwne kolorowanki. Następnie wszyscy udaliśmy się na dziedziniec szkoły, by uczestniczyć w pokazie rycerskim. Nie zabrakło chętnych by przymierzyć strój, potrzymać miecz czy tarczę. Każdy obecny uczeń otrzymał wyjątkową pamiątkę, w postaci na miejscu wybijanej monety. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia i w dobrych humorach rozeszliśmy się do klas.

   K. Stanisławska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patrona.

 • Promocja czytelnictwa
  14.05.2018

  14.05.2018r.

    Pierwszy dzień projektu klas O - III dotyczącego promocji czytelnictwa zatytułowanego "Bajki, basnie, bajeczki"

    Uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się by wysłuchać legend związanych z Zamkiem Bierzgłowskim i Chełmżą.
  Następnie dzieci zostały zapoznane z celami i założeniami projektu oraz zadaniami, jakie zostaną wykonane.
    Dzieci zostały podzielone na 4 grupy zadaniowe. Odbyło to sie drogą losowania, losowo także opiekunami grup zostali :
  - niebieskiej - p. H. Manerowska
  - zielonej - p. K. Sołtysiak
  - żółtej - p. K. Kepska
  - czerwonej - p. H. Cichocka
  Następnie grupy wylosowały tematy do pracy na drugi dzień projektu.

   

  15.05.2018r.

    Drugi dzień projektu

  Wyjazd do Multikina do Bydgoszczy na spektakl "Nowe szaty króla"

  Dzisiaj przeniesliśmy się w czasie. Znaleźliśmy się w Komnacie Królewskiej. Było to możliwe dzięki temu, że uczestniczyliśmy w spektaklu pt "Nowe szaty króla". Spektakl był adaptacją sceniczną basni H. Ch. Andersena. Główne przesłanie basni zostało przeniesione na czasy współczesne - o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani modne ubranie, ale to w jaki sposób traktujemy drugiego człowieka.

   

  18.05.2018r.

  Trzeci dzień projektu

  Tego dnia uczniowie klas O - III pracowali w zespołach.
  Zadaniem docelowym było wykonanie plakatu na wylosowany temat:
  - Grupa czerwona - "Kiedy toczą się bajeczki?"
  - Grupa niebieska - "Kto mieszka w bajkach?"
  - Grupa zielona - "Gdzie się toczą bajki?"
  - Grupa żółta - "Gdzie mieszkają bajki?"
    Zanim powstały prace, grupy odwiedziły bibliotekę, prezentowały przygotowane materiały, wypowiadały się na określone tematy.
  Po "burzy mózgów" dzieci wzięły się do pracy ...

  23.05.2018r.

  Czwarty dzień projektu

  Uczniowie klas O - III wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzili Muzeum zabawek i baśni w Toruniu. Zabawki jakimi bawili się pradziadkowie i dziadkowie dzieci wzbudziły ogromne zainteresowanie. Nawet chłopcy z zaciekawieniem zaglądali do wózka, w którym, leżała ponad stuletnia lalka. Kolejka sunąca po torach, wańka - wstańka to też zabawki przyciągające uwagę dzieci. Nawet sami wykonaliśmy własne zabawki. Tam na prawdę czuło się magię ...

  W Muzeum Etnograficznym zobaczyliśmy jak mieszkali ludzie dawniej, kiedy nie było jeszcze prądu. Jakie mieli narzędzia, jak pracowali. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

  28.05.2018r.

  Piąty dzień projektu

  "Poczytaj mi mamo..."

  Pod takim hasłem spotkaliśmy się dzisiaj w szkole z naszymi mamami. Spotkanie było bardzo uroczyste. Były chwile radości, łzy wzruszenia, kwiatki, buziaczki, a to wszystko by uczcić Dzień Matki!

  Podczas prezentacji, pani Kasia przybliżyła nam postać Martyny Wojciechowskiej - autorki książki pt "Dzieciaki świata". A mamy przeczytały fragmenty tej książki. Dowiedzieliśmy się, że są kraje, w których dzieci takie jak my muszą ciężko pracować, żeby zarobić pieniądze na jedzenie i naukę, nie mają zabawek.
  Książki są skarbnicą wiedzy, warto je poznawać, by zgłębiać swą wiedzę ...

   

  H. Cichocka

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Promocja czytelnictwa.

 • konkurs SKO rozstrzygniety - mamy wyróżnionych
  10.05.2018

  W drugim semestrze uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez BS w Toruniu pod hasłem "Dlaczego warto oszczędzać w SKO?".

  Trzy najciekawsze prace zostały nagrodzone. Wśród nich znalazła się praca z naszej szkoły. Zajęliśmy II miejsce. Autorka pracy była uczennica klasy II Daria Wernerowska.

  10 maja odwiedzili nasza szkołę organizatorzy konkursu i wręczyli nagrody.

  Cała klasa II otrzymała piękne koszulki z nadrukiem zwycięskiej pracy promującej oszczędzanie w SKO oraz bilety wstępu na mecz koszykówki w Toruniu.

  Autorka pracy otrzymała dodatkowo nagrodę indywidualną. 

  Zachęcam wszystkich do systematycznego oszczędzania oraz do udziału w konkursach.

  opiekun H. Cichocka

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii konkurs SKO rozstrzygniety - mamy wyróżnionych.

 • AKADEMIA 3 MAJOWA
  27.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii AKADEMIA 3 MAJOWA.

 • pokazy chemiczne w szkole 27.04.2018
  27.04.2018

  W piątek od rana dzieci z naszej szkoły miały niepotwarzalną okazję uczestniczyć w eksperymentach i pokazach fizyczno - chemicznych.

  Gościem w murach naszej szkoły był pan Bartosz Pałucki - matematyk, fizyk i popularyzator nauki. 

  Każdy uczeń mógł choć przez chwilę "dotknąć" nauki, poeksperymentować lub też asystować poczas doświadczeń.

  To był nie tylko wyjatkowy czas nauki ale również świetnej zabawy w jednym.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii pokazy chemiczne w szkole 27.04.2018.

 • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej - klasa I
  11.04.2018

  W naszej bibliotece szkolnej 11 kwietnia 2018r. odbyło sie uroczyste "Pasowanie na czytelnika" uczniów klasy pierwszej. Nauczycielka biblioteki pani Stanisława Orłowska przywitała młodych czytelników z wychowawczynia panią Katarzyna Kępską. Na wstępie zapoznała uczniów z pięknym listem od "Pani Książki" - uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali treści listu. Następnie młodzi czytelnicy wysłuchali "Prośby Książki", prosiła ona dzieci by dbały o Nią i spełniały wszystkie jej polecenia i zyczenia. 

  Pasowanie poprzedzone zostało krótkimi zagadkami o bohaterach książek takich jak: "Jaś i Małgosia", "Czerwony Kapturek", "Kopciuszek", "Calineczka", "Pinokio", "Śpiąca Królewna", "Śnieżka".
  Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki orazprzestrzegać obowiązków czytelnika i pilnie korzystać z rad i mądrości książek.

  Wreszcie nadszedł uroczysty moment pasowania na czytelnika, którego dokonała pani dyrektor szkoły Honorata Żeglarska, dotykając książką ramienia pierwszaka w czytelnika zmieniała.
  Z okazji tej uroczystości uczniowie otrzymali piękne dyplomy, ciekawe książeczki, piórniki na przybory szkolne oraz słodkości.
  Dzieci były dumne z faktu, że zostały pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki.

  St. Orłowska

  Zapraszamy do galerii Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej - klasa I.

 • Turniej piłki nożnej

  Turniej piłki nożnej

  Dnia 26.03 w Szkole Podstawowej w Warszewicach odbył się gminny turniej piłki nożnej.

  Nasza reprezentacja zagrała w składzie: Julia Barańska, Amelia Wiśniewska, Wiktoria Soszka, Magdalena Zakrzewska, Oliwia Affelt, Katarzyna Barczyńska, Olimpia Kardach, Zuzanna Junger.

  Dziewczęta zajęły II miejsce remisując 1:1 ze SP w Pigży i 1:1 ze SP w Łubiance. Gratulujemy:)

 • SUPERAKTYWNY UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY

  Zakończył się kolejny miesiąc naszego super konkursu

  p.n. SUPERAKTYWNY UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY

   

  Oto najaktywniejsi uczniowie naszej szkoły – informacja na 20.03. 2018r.

  Ci, którzy chętnie angażują się w szkolne akcje, biorą udział w konkursach, nie boją się pracy i poświecają swój czas na różne aktywności.

  GRATULUJEMY SUKCESÓW!

   

  KLASYFIKACJA KLASOWA

   

  klasa 4:                                                                           klasa 5:

  Artur B.         - 57p.                                                        Igor W.            - 157p.

  Kacper F.       - 20p.                                                        Milena B.        - 107p.           

  Piotr S.          - 20p.                                                        Weronika P.     - 66p.                                           

  Piotr R.          - 19p.                                                        Amelia W.       - 47p.       

  Miłosz Ś.       - 18p.                                                        Igor G.            - 44p.

  Paulina B.      - 15p.                                                        Wiktoria S.      - 36p.

                                                                                          Maciek R.       - 28p.

                                                                                          Julia B.            - 25p.

                                                                                          Jakub W.         - 32p.

   

   

  klasa 6:                                                                          klasa 7:

  Olga R.          - 74p.                                                        Miłosz P.          - 132p.

  Olimpia K.     - 72p.                                                       Loretta M.        - 52p.

  Zuzia M.        - 66p.                                                       Patryk F.           - 37p.                                                      

  Iwo J.             - 54p.                                                       Szymon O.       - 33p.

  Oliwia A.       - 40p.

  Zuzia J.          - 40p.                                                                                                                                           

  Dawid S.        - 40p.

  Kasia B.         - 27p.

  Jaś S.              - 23p.

   

   

   

  KLASYFIKACJA  SZKOLNA   OGÓLNA – klasy 4-7

   

  1. Igor W.            …...........   157p.

  2. Miłosz P.          …...........   132p.

  3. Milena B.         …...........   107p.

  4. Olga R.            …...........    74p.

  5. Olimpia K.      …...........    72p.

  6. Weronika P.    …...........    66p.

  7. Zuzia M.         …...........     66p.

  8. Artur B.          …...........     57p.

  9. Iwo J.              …...........      54p.

  10. Loretta M.    …...........     52p.

  11. Amelia W.     …...........     47p.

 • Uchwały Sejmu na rok 2018 dla upamiętnienia polskiej historii i polskich bohaterów

  Uchwały Sejmu na rok 2018 dla upamiętnienia polskiej historii i polskich bohaterów
 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Zapraszamy rodziców i uczniów klas "0"- III na zebranie, które odbędzie się w środę 28 marca 15.30.

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
  22.03.2018

  Jak dzieci ze Szkoły Podstawowej w Warszewicach żegnały zimę i witały wiosnę?

  W ostatnich dniach zimy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Warszewicach przygotowywali się do pożegnania zimy w ośmiu zespołach. Najmłodsi współpracowali z najstarszymi zapoznając się ze zwyczajami żegnania zimy w różnych krajach. Pierwszego dnia wiosny, w przepięknych, kolorowych scenach pokazali różnorodne zwyczaje żegnania zimy w: Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Anglii, Szkocji, Indiach, Bułgarii i Polsce.

  Następnie uczestniczyli w warsztatach z ratownictwa medycznego zorganizowanych  przy współpracy Szkolnego Koła Młodych Ratowników działającego prawie od 20 lat przy ZSPS i VIII LO w Toruniu pod kierunkiem pani Elżbiety Krajewskiej i pani Doroty Grabowskiej-Śledź. Ratownicy przyjechali profesjonalnie przygotowani, więc zajęcia budziły u wszystkich ogromne zainteresowanie.

  Poszczególne zespoły po prezentacjach i warsztatach ratowniczych miały okazję skorzystać z porad fryzjerów, którzy przyjechali do nas z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Toruniu. Kolejka do fryzjerów była ogromna, a uczniowie wychodzili     z coraz piękniejszymi fryzurami.

  Oprócz tych atrakcji, dzieci obejrzały jeszcze filmy o bezpieczeństwie, uczestniczyły w grach, zabawach, a także piekły dzięki sponsoringowi Rady Rodziców pyszne kiełbaski przy ognisku.

  Na koniec spalono Marzannę, bałwana i inne zimowe kukły.

  Impreza była bardzo udana, pozwoliła na zintegrowanie całego środowiska szkolnego, dostarczyła wiedzy o różnych krajach, a także przygotowała dzieci do udzielania pierwszej pomocy.   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach
  ul. Zawiszy Czarnego 2, 87-152 Łubianka
 • 056 / 675 93 01

Galeria zdjęć