• Konkurs plastyczny „NAJLEPSZA SZKOŁA TO MOJA SZKOŁA”
          • Konkurs plastyczny „NAJLEPSZA SZKOŁA TO MOJA SZKOŁA”

          • Szkoła Podstawowa w Brąchnowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym w ramach obchodów 200-lecia Szkoły w Brąchnowie. Konkurs pod hasłem NAJLEPSZA SZKOŁA TO MOJA SZKOŁA ma na celu rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczestników  konkursu oraz prezentację i popularyzację plastycznej twórczości dzieci, młodzieży i dorosłych.

            Konkurs  ma charakter otwarty i adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy Łubianka. Konkurs będzie przebiegał w czterech kategoriach: uczestnicy w wieku 5 - 9 lat, uczestnicy w wieku 10 - 12 lat, uczestnicy w wieku 13- 15 lat,  młodzież od 16 lat i dorośli. Uczestnicy wykonują pracę plastyczną zgodnie z hasłem „NAJLEPSZA SZKOŁA TO MOJA SZKOŁA” w formacie A4 albo A3. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, plastelina, modelina, wycinanki itp.), malarstwo, grafika, rysunek, grafika komputerowa.

            Prace należy dostarczyć dp p. H. Wojnowskiej albo K. Kępskiej do 4 października 2017r.

            Zapraszamy do udziału!                

        • Konkurs ekologiczny z nagrodami
          • Konkurs ekologiczny z nagrodami

          • Przed nami kolejna edycja akcji sprzątania świata, która odbywa się pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce”. Jej organizatorem jest fundacja Nasza Ziemia.

            W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmży zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym.
            Każdy uczestnik wykonuje pracę  w dowolnej formie i technice plastycznej z wykorzystaniem surowców wtórnych /dostarczyć do p. H. Wojnowskiej albo K. Kępskiej do 21 września 2017r./
            Prace oceniane będą przez komisję konkursową w 4 kategoriach wiekowych: klasy 0, klasy 1-3, klasy 4-6, klasa 7 i klasy gimnazjalne.
            Zaraszamy do udziału w konkursie!
        • Zebranie z rodzicami
          • Zebranie z rodzicami

          • Dnia 12.09.2017r. (wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami. O godzinie 16:00 w sali gimnastycznej spotkanie z Dyrektorem Szkoły, a o godzinie 16:30 rodzice spotykają się z wychowawcami w klasach. Zapraszamy!

          • Obiady

          • OBIADY

            Obiady w roku szkolnym 2017/2018 będą wydawane od 11 września. Zapisy i wpłaty na obiady w sekretariacie bądź u wychowawców do czwartku 7 września.

            Opłata 37,50 zł

             

             

        • Wyprawka
          • Wyprawka

          • Rodzice dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym i w klasie 1, mogą znaleźć listę z wyprawką w poniższych linkach.

            Klasa O

            Wyprawka_zerowka(1).docx

            Klasa 1

            Wyprawka_1_klasa.docx

            Pozostali uczniowie o ewentualnych potrzebnych przyborach szkolnych zostaną poinformowani na początku roku szkolnego.

        • Nowy rok szkolny
          • Nowy rok szkolny

          •  Pozostał jeszcze tydzień wakacji....ale już dziś informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września br. Rozpoczynamy Mszą Świętą w kościele w Warszewicach o godz.8:00, a następnie uroczyście rozpoczniemy rok w szkole. Obowiązuje strój galowy. A tymczasem życzymy spokojnego wypoczynku na pozostałe dni :-) :-) :-)

        • 2 sierpnia zmarła Wanda Chotomska
          • 2 sierpnia zmarła Wanda Chotomska

          • 2.08.2017r. zmarła Wanda Chotomska, określana szefową polskich bajek. Jej twórczość zna wiele pokoleń.

            Przez lata Chotomska pisała teksty do popularnej telewizyjnej wieczorynki "Jacek i Agatka" (1962-73). Popularność dobranocki była ogromna, a nazwa "Jacek i Agatka" pojawiała się w nazwach mydeł, szamponów, sklepów, a nawet ciastek Bliklego.

            Wanda Chotomska w 1969 roku została odznaczona Orderem Uśmiechu. W 2005 roku otrzymała Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Z kolei w 2012 roku otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w twórczości literackiej, za działalność społeczną na rzecz dzieci i młodzieży".

            "Myśląc o Wandzie Chotomskiej, zawsze staram się uśmiechać. Teraz też się uśmiecham, ponieważ zawsze myśleliśmy o niej jako o królowej tego środowiska. To była królowa, która nie musiała walczyć o to, aby być uznawaną przez wszystkich za tę osobę, która ma prawo nosić koronę. Każdy z nas, bez konsultacji z innymi, przyznawał jej to prawo. To była królowa, najważniejsza osoba, wokół której kręcił się rynek wydawniczy związany z dziećmi" - powiedział PAP autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke.

            Jego zdaniem Chotomska była "wirtuozką słowa". "Patrzyłem z podziwem, w jaki sposób radziła sobie z najtrudniejszym gatunkiem literackim, jakim jest nie wiersz, nie esej, a dedykacja. Wanda Chotomska potrafiła każdemu napisać dedykację rymowaną, związaną z cechami charakteru, wyglądu - to było naprawdę niesamowite" - wspominał Kasdepke.

            Pisarz podkreślił, że Chotomska była bardzo odważna i ciekawa świata. "Ciekawość jest w ogóle bardzo ważną cechą ludzi twórczych. Ona była ciekawa całego świata i miała z czego czerpać. Mi brakowało aktywności Wandy już od dłuższego czasu, odkąd zaczęła chorować. Choroba nie przerodziła się w cud ozdrowienia, więc żałuję tym bardziej" - powiedział Kasdepke.

            Jak dodał, nie poznał wszystkich utworów Chotomskiej, ponieważ zostawiła ona po sobie "fantastyczną i bardzo dużą literacką spuściznę". "Myślę o tym z ulgą, że będę mógł jej twórczość dopiero odkrywać. Cieszę się, ponieważ dzięki temu Wanda Chotomska będzie mnie jeszcze długo zaskakiwała" - ocenił Kasdepke.

            Nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Wandą Chotomską 10 lat temu. Fotorelacja w Albumie.

        • OGÓLNOPOLSKI KONKURS p.n. "Twoja ulubiona opowieść biblijna" rozstrzygnięty!
          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS p.n. "Twoja ulubiona opowieść biblijna" rozstrzygnięty!

          • Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należało wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.

            W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęli m.in.: Biskup Antoni Długosz, Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski.Patronat medialny: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Katolickie Radio FIAT, iTV Zawiercie, www.zawiercianskie.pl. Mecenas honorowy: Poczta Polska S.A.

            Spośród wszystkich 5 edycji konkursu, tegoroczna cieszyła się największym zainteresowaniem. Napłynęło ponad cztery tysiące prac z całej Polski. Jury konkursowe wybrało 12 zwycięskich oraz 30 wyróżnionych w trzech kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat oraz 10-13 lat.

            Miło poinformować, że uczeń klasy VI MIŁOSZ PODGÓRSKI zdobył wyróżnienie!

            Wykonał on ilustrację do opowieści o Adamie i Ewie.

            Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca w Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

            Gratulujemy kolejnego zwycięstwa!

          • Zakończenie roku szkolnego

          • 23.06.2017r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
            8:00- Msza św. Dziękczynna
            9:00- Uroczyste zakończenie roku szkolnego z rozdaniem świadectw i nagród
            ok. 10:00-Spotkanie w klasach z wychowawcami

        • Zakończyliśmy program MegaMisja
          • Zakończyliśmy program MegaMisja

          • Wychowankowie świetlicy wykonali już wszystkie zadania programu MegaMisja, podczas którego poprzez zabawę zdobywali i utrwalali wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz pożytecznego wykorzystywania nowych mediów. Za aktywny udział dzieci w ciągu całego roku szkolnego zgromadziły dla naszej świetlicy liczne, atrakcyjne nagrody. Były to między innymi tablety, gry, audiobooki, książki oraz materiały plastyczne, które wykorzystywaliśmy podczas zajęć świetlicowych. Zapraszamy do albumu fotograficznego oraz na stronę https://platforma.megamisja.pl/swietlica/profil/115 - tam znajdą państwo relacje ze wszystkich zrealizowanych przez nas zajęć.

             

        • Dzień Dziecka w Warszewicach
          • Dzień Dziecka w Warszewicach

          •       W dniu 2 czerwca Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Warszewicach wraz z nauczycielami, Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz pracownikami szkoły zorganizowała imprezę z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci czekało wiele atrakcji min. dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, gigantyczne bańki mydlane, a na najmłodszych pływaków-basen z łódkami. Odbywały się także liczne konkurencje oraz pokazy umiejętności tanecznych. W trakcie imprezy można było wygrać atrakcyjne nagrody biorąc udział w loterii fantowej. Na każdego uczestnika czekał smaczny poczęstunek. Dziękujemy wszystkim sponsorom i organizatorom za okazaną pomoc i wsparcie. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

          • Wyniki badań słuchu

          • W kwietniu w naszej szkole odbyły się przesiewowe badania słuchu. Skierowane były do dzieci ze szkół podstawowych w gminach wiejskich z klas I i VI. Badanie było bezpłatne. Odbyło się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komitetu Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk. Wyniki Rodzice znajdą już dziś w plecakach swoich dzieci.

        • KONKURS Arcydzieła z odpadów 2017 - rozstrzygnięty!
          • KONKURS Arcydzieła z odpadów 2017 - rozstrzygnięty!

          • Na konkurs Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej p.n. "Arcydzieła z odpadów" napłynęło 300 prac. Ocenie podlegały tylko prace regulaminowe.

            W związku z bardzo dużą ilością i pomysłowością prac komisja konkursowa postanowiła przyznać wyłącznie I miejsca w kategorii do lat 8  i I miejsca oraz wyróżnienia w kategorii od lat 9.  Nasz uczeń klasy VI znalazł sie w gronie zwycięzców!

            Miłosz Podgórski, 13 lat – Szkoła Podstawowa w Warszewicach, opiekun Hanna Wojnowska. Gratulujemy!

            Miłosz wykonał prace z plastikowych butelek, gazet i lakieru do paznokci! Wyszła  niezwykle ciekawa kompozycja, która zrobiła wrażenie na uczniach i nauczycielach naszej szkoły, ale - jak sie okazuje - zyskała także uznanie jury z Bydgoszczy. TAK TRZYMAĆ!

            Uroczyste wręczenie nagród we wtorek 13 czerwca 2017r. w Myślęcinku.

             

        •  XXIII KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!
          • XXIII KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

          • W WARSZEWICACH JUŻ PO RAZ DWUDZIESTY TRZECI WALCZYLI Z BYKAMI...

            Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz,

            to jak niestarannie przyszyta łata na jej ubraniu.

            Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją zbudowali.”

             

             

            30 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Warszewicach, już po raz dwudziesty trzeci,odbyła się „ORTOGRAFICZNA KORRIDA”.
            Uczniowie z 3 gimnazjów i 8 szkół podstawowych z terenu powiatu toruńskiego spotkali się, aby sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności w XXIII POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM.

            W tym roku położono szczególny nacisk na pisownię wyrazów z ó/u. Uczniowie musieli wykazać się zarówno umiejętnością czytania ze zrozumieniem, znajomością podstawowych zasad ortograficznych, jak i praktycznym ich stosowaniem.
             

            46 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych walczyło, m. in. z tekstem pełnym pułapek,

             

            a także z ortograficznymi zagadkami, rebusami, przysłowiami i testem wyboru.
             

             

            Uczniowie świetnie się bawili i zręcznie pokonywali ortograficzne pułapki.
             

            Jury konkursu stanowili nauczyciele języka polskiego, którzy przybyli na ortograficzne potyczki do Warszewic.
             

             

            Najlepszymi tegorocznymi torreadorami okazali się:
             

            kategoria klas: III – IV

            II m - Mikołaj Rybiński - SP Łysomice,
            III m. - Jakub Koślacz– SP Łysomice,

            Natalia Iwanicka – SP Warszewice.
            kategoria klas: V – VI
            I m. - Zofia Tołpa – SP Łysomice,
            II m. - Karol Zdrojewski – SP Łysomice,

            Kalina Frontczak - SP Łążyn I,
            III m. - Maja Kluska – SP Łubianka.
            kategoria gimnazjalna
            I m. – Julia Berent– Gim. Brąchnowo,

            II m. - Aleksandra Chętkowska – Gim. Brąchnowo,

            III m. Olga Chlebosz – Gim. Łubianka.


            Wszyscy uczestnicy korridy otrzymali napoje, słodycze, upominki i kamyki szczęścia.

             

            Wyróżnieni torreadorzy otrzymali na pamiątkę: albumy, słowniki, książki oraz słodkie kuferki.


             

            Wśród wszystkich uczniów rozlosowano nagrody niespodzianki. A wszystko było możliwe dzięki naszym

             

            dobroczyńcom:

             

            Starostwu Powiatowemu w Toruniu, Radzie Rodziców SP Warszewice, Firmie Seppa w Warszewicach,

             

            Wydawnictwu Nowa Era, Wydawnictwu Młotkowski, Wydawnictwu Adam Marszałek oraz sponsorom

             

            indywidualnym: państwu Wojciechowi i Małgorzacie Socha z Biskupic.


             

            Dwudziesta trzecia już walka z bykami zakończyła się szczęśliwie dla wszystkich uczestników.

             

            Organizatorów imprezy cieszy, że tak wielu młodych Polaków posługuje się w piśmie poprawną polszczyzną

             

            oraz jest pozytywnie nastawionych do podejmowania wysiłku intelektualnego.
             

            Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy w Warszewicach od 23 lat jest polonistka Hanna Wojnowska, którą w realizacji przedsięwzięcia corocznie wspiera dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy obsługi.


            Zdjęcia z przebiegu konkursu zamieszczone zostały w galerii na stronie internetowej szkoły (www.spwarszewice.edupage.org).

        • Dzień Dziecka w Warszawie
          • Dzień Dziecka w Warszawie

          •  
                1 czerwca wyjątkowo wcześnie uczniowie z klas II, III, IV, V, VI (45 uczniów) razem z nauczycielami: kierownikiem i organizatorem wycieczki – panią Martą Blachowską i opiekunami – panią Elżbietą Dembek, panią Katarzyną Kępską i panią Katarzyna Angeliką Kępską zebrali się przed szkołą w oczekiwaniu na autokar do Warszawy. Punktualnie o godzinie 6:20 autobus wyruszył z Warszewic do Stolicy. Na trasie dwa razy autobus zatrzymał się, żeby pan kierowca mógł odpocząć, a dzieci zadbać o siebie. Podczas postoju wszyscy czuli się bezpiecznie, ponieważ na parkingu odpoczywało również ok.30 Policjantów.
                Na początek największą atrakcją był stadion PGE Narodowy. Przewodnik pokazał uczestnikom wycieczki szatnie zawodników, zaplecze  sanitarne, boisko, na którym właśnie rozkładano murawę, trybuny. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła makieta stadionu oraz prawdziwe stroje zawodników piłki nożnej (reprezentacji Polski, Legii Warszawa, Lecha Poznań).
                Następnie wycieczka dojechała na Stare Miasto. Przewodnik opowiedział legendę o warszawskiej Syrence, o Bazyliszku, a także o tym, co działo się dawno temu w Warszawie. Wszyscy podziwiali zabytkowe kamieniczki i inne ciekawe miejsca.Oczywiście każdy uczestnik wycieczki kupił pamiątkę, a także zapewnił sobie pomyślność dzięki temu, że na starówce obszedł trzy razy tyłem na Placu Kanonia spiżowy dzwon dookoła, trzymając na nim lewą dłoń. Podczas zwiedzania Warszawy uczniowie i nauczyciele robili sobie zdjęcia przy kolumnie Zygmunta III Wazy i przed pałacem królewskim.
                Droga powrotna minęła bardzo szybko, gdzyż wielu uczestników bawiło się Fidget Spinner'em, a inni dużo romawiali ze sobą.W czasie wycieczki nie zabrakło również czasu na posiłek w MC'Donalds.
             
            autorzy:Patryk Matłosz, Jakub Walter, Igor Wernerowski

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach
      • +48566759301
      • ul. Zawiszy Czarnego 2, 87-152 Łubianka

        Poland
      • mgr Dariusz Meller
      • https://www.facebook.com/pages/category/Elementary-School/Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Warszewicach-1602413336490442/
  • Galeria zdjęć

      brak danych