• Gminne Mistrzostwa w unihokeju chłopców i dziewcząt

• Za nami Gminne Mistrzostwa w unihokeju chłopców i dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 18.11.2022 oraz 23.11.2022 w SP w Brąchnowie. Młodsze dziewczęta zajęły IV miejsce, starsze uczennice miejsce III zaś drużyna chłopców starszych, miejsce IV.
            Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom:)

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Pluszowy miś to zabawka, która obchodzi dzisiaj 120 urodziny. Początek jego istnienia to wzruszająca historia. Podczas porannego polowania na misia Theodore Roosevelt- prezydent Stanów Zjednoczonych kazał go uwolnić. Pewien producent zabawek, usłyszawszy tę historie wyprodukował 25 listopada 1902 roku pierwszego pluszowego misia i nazwał go na cześć prezydenta- Teddy Bear. Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest dopiero od 2002 roku. Pluszowy miś do dziś towarzyszy niejednemu dziecku w trudnych i radosnych chwilach...

• FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

• 9 listopada w Zamku Bierzgłowskim odbył się Festiwal pieśni patriotycznej "Tobie Polsko". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V - Lena Machomet, Agata Szczepańska i Emilia Lewandowska, które piosenką "Szary mundur" wyśpiewały wyróżnienie. Gratulujemy!

• Gminne Mistrzostwa w halowej piłce nożnej dziewcząt

• 14 listopada w SP w Brąchnowie odbyły się Gminne Mistrzostwa w halowej piłce nożnej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Lena Cmiel, Magdalena Małek, Magdalena Jaskulska, Agata Szczepańska, Lena Machomet, Nadia Bartkowiak, Laura Cmiel oraz Alicja Stodulska. Brawo dla naszych dziewczyn za zawziętą sportową rywalizację z koleżankami z Pigży, Brąchnowa, Wybcza oraz Łubianki

• Konkurs historyczny

• W czwartek 9 listopada, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, odbył się Konkurs Historyczny poświęcony wydarzeniom dwudziestolecia międzywojennego. Organizatorami wiedzowych zmagań, w których udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy, była Fundacja Kraj Wspaniały we współpracy z naszą szkołą. Spośród „Szesnastu  Wspaniałych”, którzy podjęli wyzwanie udzielenia odpowiedzi na 150 pytań konkursowych, najlepsza okazała się Martyna Tomczak – uczennica Szkoły Podstawowej w Pigży, drugie miejsce zajął Szymon Narloch – uczeń Szkoły Podstawowej w Warszewicach, natomiast trzecie Paweł Cisoń ze Szkoły Podstawowej w Łubiance. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

• Pasowanie na ucznia

• Dzień ślubowania i pasowania na ucznia, to ważne wydarzenie w życiu nie tylko pierwszoklasistów, ale ich najbliższych i całej społeczności szkolnej.

Właśnie nadszedł ten dzień. Było uroczyście, ale też radośnie i słodko.

Pierwszoklasiści stali się już pełnoprawnymi uczniami szkoły, a także czytelnikami szkolnej biblioteki. Dzieci otrzymały dyplomy, legitymacje szkolne oraz mnóstwo prezentów.

• Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w drużynowym tenisie stołowych chłopców i dziewcząt starszych, rocznik 2008-2009.

• Kolejny dzień sportowych zmagań za nami. Dziś podobnie jak wczoraj w SP w Złotorii odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt starszych, rocznik 2008-2009. Nasza reprezentacja w składzie Łukasz Banaszek, Michał Brzoska i Adam Matłosz nawiązała niezwykle zaciętą i wyrównaną walkę z kolegami z sąsiednich gmin i ostatecznie zajęła wysokie V miejsce:) Gratulujemy!!!:)

• Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt, rocznik 2010 i młodsi.

• Dziś w SP w Złotorii odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt, rocznik 2010 i młodsi.  Reprezentanci naszej szkoły w obu kategoriach spisali się na medal i  zajęli III miejsce:)

Skład naszych drużyn:
            chłopcy: Filip Stanczewski, Wiktor Bartkowiak, Korneliusz Muszytowski