• Kiermasz świąteczny

• W niedzielę 18 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach odbył się kiermasz świąteczny. Nastąpił więc powrót do tradycji, którą przerwała pandemia COVID-19. Kiermasz został zorganizowany przez Radę Rodziców szkoły przy wydatnej pomocy grona pedagogicznego. Bardzo licznie zgromadzeni tego dnia w szkole mieszkańcy Warszewic i nie tylko, mogli zaopatrzyć się w stroiki, skrzaty i inne ozdoby świąteczne, zakupić rogale, ciastka, konfitury, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem, bigos, barszcz wigilijny, syrop z pigwy oraz rozmaite ciasta (sernik, piernik z powidłami, ciasto marchewkowe), itd. Wszystko to oczywiście domowej produkcji. Ale to nie wszystko. Niezwykle istotne było spotkanie przy kawie i cieście, wspólne rozmowy oraz wysłuchanie programu artystycznego w wykonaniu uczniów warszewickiej szkoły przygotowanych przez Katarzynę Kępską i Wojciecha Paciorka. A więc to wszystko, czego nam brakowało w okresie izolacji spowodowanej pandemią. Dodatkową atrakcją było otwarcie w szkole wystawy ikon autorstwa Mileny Amahwa pod tytułem „Toruń – Miasto, które strzegą anioły”. Wystawę do Warszewic, drugiej, po Toruniu miejscowości, gdzie była prezentowana sprowadziła prężnie działając fundacja „Kraj Wspaniały” z Warszewic.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego sympatycznego wydarzenia, a więc rodzicom, nauczycielom i uczniom należą się ogromne i serdeczne podziękowania.

• Szkolne zawody Grand Prix w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Warszewicach

• W listopadzie odbyła się pierwsza runda cyklu zawodów Grand Prix w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Warszewicach w kategorii chłopców i dziewcząt. W pierwszym turnieju wzięło udział 15 dziewcząt i 11 chłopców. Uczniowie grali w systemie "każdy z każdym". Oto prezentacja wyników.

Klasyfikacja ogólna :

III miejsce - Michał Brzoska, kl. VIII

Gratulujemy!!!!

• Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej w kategorii Igrzyska Dzieci

• W piątek 9.12 w SP w Brąchnowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej w kategorii Igrzyska Dzieci. Nasze uczennice w składzie Laura Cmiel, Emilia Lewandowska, Nadia Bartkowiak, Lena Machomet, Magdalena Małek, Magdalena Jaskulska, Kamila Walter, Agnieszka Zakrzewska oraz Lena Cmiel wywalczyły III miejsce. Gratulujemy!!!

• Andrzejki 2022

• Tak obchodziliśmy ANDRZEJKI w naszej szkole zoorganizowane przez klasę szóstą we współpracy z Radą Rodziców :D