• DZIEŃ DZIECKA 31 maja

          • Dnia 31.maja o godz. 15.00 rozpoczęliśmy wspólną zabawę z okazji Dnia Dziecka. Tradycyjnie przygotowania odbyły się z sołectwem Warszewice, społecznością szkolną, KGW Warszewice oraz z pomocą ze strony sołectwa Biskupice. Już dziś dziękujemy wszystkim dzieciom z Warszewic, uczniów SP Warszewice oraz ich rodzeństwu😊 podczas zabawy dzieci korzystały z takich atrakcji jak: dmuchana zjeżdżalnia, łódki, wata cukrowa, kielbaski z grilla, loteria fantowa, zabawy i konkursy, kawa, herbata i słodkości dla dzieci i ich opiekunów. Imprezę prowadziła Grupa Aktshow😍

          • Wycieczka do Trójmiasta

          • W dniach 27-28 maja odbyła się szkolna wycieczka do Trójmiasta. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili wraz z przewodnikiem starówkę Gdańska oraz Europejskie Centrum Solidarności. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych pojechaliśmy do Sopotu i mieliśmy okazję spacerować po plaży oraz molo obserwując zachód słońca. Drugiego dnia naszej wyprawy udaliśmy się do Gdyni. Odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie oraz Muzeum Marynarki Wojennej. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Multikinie w Gdańsku i obejrzeliśmy film "Alladyn". Po dwóch dniach pełnych wrażeń wróciliśmy do Warszewic.

          • Pasowanie na czytelnika - klasa I

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na czytelnika - klasa I.

            W piątkowe przedpołudnie klasa I spotkała się w bibliotece szkolnej z panią Stanisławą Orłowską, która odczytała List Pani Książki oraz zagadki dotyczące tytułów bajek. Powód był bardzo ważny, ponieważ dziś nastąpiło pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Pani dyrektor przekazała dzieciom moc, jaka płynie z książki. Książka "owiewała" każdego swoją mądrością i tajemnicą. Nowi czytelnicy otrzymali upominiki, aby ta chwila zapadła im w pamięci i aby nie zapominali o książce jako o swoim przyjacielu.  Gratulujemy!

          • Informacja dla rodziców płacących KRUS

          • Informacja dla rodziców  płacących KRUS o możliwości wyjechania

            ich dzieci w wieku 8-16 lat  na kolonie letnie do Ośrodek Świt w

            Grzybowie k/Kołobrzegu w dniach 16-17 sierpnia 2019 (12 dni)

            Koszt 600 zł z dojazdem.

            Szczegóły wyjazdu u Pani Urszuli Więcek RZRKiOR w Toruniu Tel.56/623-10-29

          • Konkurs interpretacji

          • 21 maja w BCK w Łubiance odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego konkursu interpretacji "Psocińce, rozwesołki i inne wiersze". Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych i drugich. Naszą szkołę reprezentowały: Nadia Bartkowiak, Lena Machomet, Julia Gajtkowska, Magdalena Małek i Kamila Walter. Wszystkie dziewczynki spisały się na medal. Magda Małek zakwalifikowała się do etapu powiatowego i będzie reprezentowała naszą szkołę 5 czerwca w Skąpem. Już dziś trzymamy za nią kciuki

          • spotkanie autorskie z panią Barbarą Gawryluk w BCK w Łubiance

          • 16 maja w BCK w Łubiance odbyło się spotkanie autorskie z pisarką panią Barbara Gawryluk (dziennikarka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci. Od 1991 roku związana z Radiem Kraków, w którym w ostatnich latach prowadzi audycje literackie. Jest autorką ponad 20 książek dla dzieci i kilkudziesięciu przekładów szwedzkiej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa) uczniowie klas II i III z naszej szkoły mieli okazje poznać autorkę takich książek jak: Baltic. Pies, który płynął na krze, Bazylia. Klinika zdrowego chomika, Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu i wiele innych.

          • Program "Umiem pływać"

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Program "Umiem pływać".

            Zakończyliśmy realizację Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu "Umiem pływać" realizowanego przez Kujawsko - Pomorski Związek Pływacki w Toruniu. Zajęcia nauki pływania odbywały się na basenie w Chełmży. Naszymi instruktorami byli pan Wojtek i pan Artur. Zajęcia obejmowały 20 godzin. Dzieci klas III i II bardzo starały się, aby opanować umiejętność pływania. Nauce towarzyszyła także dobra zabawa w wodzie i miła atmosfera. Gratulacje dla dzielnych i wytrwałych.

            H. Cichocka

        • Dni Moniuszkowskie w szkole 14.05 godz. 10.30
          • Dni Moniuszkowskie w szkole 14.05 godz. 10.30

          • DNI MONIUSZKOWSKIE odbywać się będą w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa” uruchomionego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego” w dniu 13 września 2018 roku. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca. Celem programu jest uczczenie 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki (1819-1872), polskiego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, wychowawcy i żarliwego patrioty. Ideą przewodnią programu jest przywrócenie Stanisławowi Moniuszce należytej rangi w panteonie twórców narodowych, zerwanie z wizerunkiem kompozytora niepostrzeganego na równi z wybitnymi europejskimi twórcami romantycznymi, wykreowanie jego obrazu jako twórcy pierwszorzędnego, utrwalenie w świadomości społeczeństwa dorobku Stanisława Moniuszki oraz promocja za granicą jego twórczości ukazanej w kontekście dzieł wybitnych kompozytorów XIX w.

            Audycja muzyczna "URODZINOWY TORT PANA MONIUSZKI" w SP Warszewice 14.05 wtorek godz. 10.30

            Artyści: studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
            Program koncertów:
            Mazur z opery Straszny dwór, Pieśni: Prząśniczka, Złota rybka, Aria z kurantem, Aria Halki - Gdyby rannym słonkiem, Aria Jontka - Szumią jodły, Walc nr 1, Polonez nr 2

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dni Moniuszkowskie w szkole.

        • Kolczasta przyjaźń - przedstawienie dla najmłodszych PONIEDZIAŁEK godz. 10.40
          • Kolczasta przyjaźń - przedstawienie dla najmłodszych PONIEDZIAŁEK godz. 10.40

          •  

            Na całość programu pt. „Kolczasta przyjaźń” składają się:

            • spektakl teatralny,
            • po spektaklu rozmowa z dziećmi,
            • konspekty aktywnych lekcji wychowawczych.

             

            Krótki zarys treści:

            Widowisko dla najmłodszych uczniów, traktujące o tolerancji i przyjaźni. Historia Jeżyka -  wyśmiewanego przez innych z racji swej odmienności – „dziwoląga”, który nie może się z nikim zaprzyjaźnić. Jednak „kolczasta postać” posiada sporo umiejętności i zalet, można się od niej wiele nauczyć. Trzeba tylko przezwyciężyć uprzedzenia. W efekcie Jeżyk zdobędzie szacunek innych, a i samemu stanie się mniej „kolczasty”, czyli wyeliminuje swoje kłopoty w relacjach  z otoczeniem, również dzięki temu że zacznie wprost wyrażać swoje emocje, czy też sprzeciw.

             

            Treści dydaktyczne i profilaktyka:

            Program porusza problem tolerancji wobec inności. W przypadku naszych adresatów dotyczy pozornie „błahej” odmienności: w wyglądzie czy ubiorze, która nierzadko staje się przyczyną dziecięcych dramatów – wyśmiewania, dyskryminacji i wykluczenia z grupy rówieśniczej. Nie stroni również od poruszenia problemu akceptacji wobec niepełnosprawnych kolegów.

            Inne cele programu „Kolczasta przyjaźń” to: stymulowanie poczucia własnej wartości dziecka, kształtowanie umiejętności komunikowania się i współdziałania, pokazanie jak łagodzić napięcia emocjonalne i rozwiązywać konflikty w grupie. Postać Jeżyka promuje treści zawierające elementy racjonalnego odżywiania i higieny osobistej.

            W spektaklu poruszone zostaną również zagrożenia związane z niską samooceną, co widoczne może być na przykład przy namawianiu jednej  bajkowej postaci przez drugą (odwzorowanie młodszego i starszego ucznia), do sięgnięcia po złudny ,,artybut dorosłości”, którym może być substancja psychoaktywna. Ten motyw uczy mówić ,,Nie”, oraz wzmacniać poczucie własnej wartości.

             

            Czas trwania zajęć: 45 minut

             

          • ARCHIPELAG SKARBÓW

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ARCHIPELAG SKARBÓW.

            8 i 9 maja 2019 roku uczniowie klas ósmych wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy oraz uczniowie III klas gimnazjalnych z Łubianki i z Brąchnowa (łącznie – 146 uczniów) wzięli udział w realizacji Programu Profilaktyki Zintegrowanej Archipelag Skarbów. Program ten jest wpisany do systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych sygnowanego przez najważniejsze agendy Ministerstwa Zdrowia
            i Ministerstwa Edukacji Narodowej.                        

                        Udział w nim młodzieży z naszej gminy został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Uczestnicy programu podczas dwóch trzygodzinnych spotkań zachęcani byli do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii. Trenerzy przekazywali młodzieży wiedzę
            o miłości, seksualności, budowaniu relacji opartych na zaufaniu i szacunku. Uczyli młodzież jak radzić sobie z „tygrysami”, które mieszkają w „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka, dawali młodym konkretne wskazówki, jak radzić sobie z zakochaniem, złością i gniewem.
                        W ramach realizacji programu trenerzy omawiali też z młodzieżą problemy związane z różnego rodzaju uzależnieniami, odbyło się też szkolenie dla nauczycieli i spotkanie
            z rodzicami uczniów biorących udział w programie. Realizacja programu miała miejsce w sali BCK w Łubiance.

                        Archipelag Skarbów umocnił w młodzieży przekonanie, że najważniejsi przewodnicy w życiu to rodzice, dziadkowie, wychowawcy, trenerzy, nauczyciele.

             

            Fotografie wyk. Katarzyna Kwiatkowska

          • Szanowni Państwo!
            Informuję, że od 29 kwietnia 2019r. (poniedziałek) zajęcia dydaktyczne będą realizowane w naszej szkole według obowiązujęcego planu lekcji.

             

            Dyrektor szkoły
            Honorata Żeglarska

             

        • Dzień kobiet 8 marca 2019r.
          • Dzień kobiet 8 marca 2019r.

          • 8 marca dzieci z klas I i III pod kierunkiem pana K. Sołtysiaka i pani H. Cichockiej przygotowały bukiet kwiatów pod postacią piosenek i wierszy dla wszystkich Pań w dniu ich święta. 

            Na nasze zaproszenie odpowiedziały mamy z Rady Rodziców, mamy i babcie naszych uczniów z czego bardzo się cieszymy.

            Poranek upłynął nam w bardzo miłej atmosferze wśród życzeń i uśmiechów.

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień kobiet 8 marca 2019r..

        • Szkolne Mistrzostwa Tenisa Stołowego
          • Szkolne Mistrzostwa Tenisa Stołowego

          • Dnia 28 lutego w SP w Warszewicach odbyły się Szkolne Mistrzostwa Tenisa Stołowego. Uczniowie klasy 7 w ramach programu Trzymaj Formę zorganizowali zawody sportowe, zachęcąjac kolegów i koleżanki do aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzieci wcieliły się w role sędziow, zawodników oraz kibiców. Po zaciętej walce w kategorii dziewcząt zwyciężyła Loretta Muszytowska, II miejsce zajęła Oliwia Affelt, a III miejsce Martyna Szczechowska. W Kategorii chłopców zwyciężył Kacper Śliwka, II miejsce zajął Dominik Affelt, a trzecie Piotr Rełowicz. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom ale wszystkim którzy wzięli udział w szkolnej rywalizacji. Dnia 1.03 odbył się apel dla uczniów klas IV-VIII podczas którego organizatorzy podsumowali zawody oraz nagrodzili zwycięzców pamiątkowymi medalami.

        • WALENTYNKI
          • WALENTYNKI

          • "Powinno wiedzieć serce Twoje

            jakie jest to imię moje.

            Ten kto pisze dobrze znany

            ten kto czyta ten kochany!"

            W dzień św. Walentego w naszej szkole dzieje się dużo dobrego. Samorząd piosenki na przerwach serwuje i listy od Walentego śpiesznie dozuje. :-)

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WALENTYNKI.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach
      • +48566759301
      • ul. Zawiszy Czarnego 2, 87-152 Łubianka Poland
      • mgr Dariusz Meller
      • https://www.facebook.com/pages/category/Elementary-School/Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Warszewicach-1602413336490442/
  • Galeria zdjęć

      brak danych