• APEL DO RODZICÓW

• SZANOWNI PAŃSTWO

W OSTATNIM CZASIE ZACZYNAJĄ SIĘ NASILAĆ ZACHOROWANIA NA RÓŻNEGO RODZAJU CHOROBY :

(grypy, grypy jelitowej, anginy, przeziębienia)

PRZYPROWADZAJĄC DZIECKO Z INFEKCJĄ DO SZKOŁY  NARAŻACIE PAŃSTWO NIE TYLKO ZDROWIE SWOICH DZIECI, ALE I INNYCH.

Placówki oświatowe są zobowiązane do zapewnienia wszystkim  dzieciom bezpiecznych oraz higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki. Za bezpiecznym nie można uznać przebywanie chorego dziecka w szkole. Z chorym dzieckiem należy koniecznie udać się na konsultację lekarską  a nie do szkoły !

PRZYPOMINAMY, WIĘC ABY:

- dzieci chore pozostawiać w domu

- nie przyprowadzać dzieci do szkoły silnie przeziębionych - KATAR to także choroba

- pamiętać o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie narażenia ich na zachorowanie

W przypadku zaobserwowania przez nauczyciela niepokojących objawów lub zgłoszenia przez dziecko złego samopoczucia, nauczyciel jest pierwszą osoba, która ocenia stan dziecka i ewentualne zagrożenie dla jego prawidłowego funkcjonowania – ALE NIE JEST ON LEKARZEM. W takich przypadkach wskazane jest odizolowanie dziecka od rówieśników, nie tylko ze względu na ich  bezpieczeństwo, lecz w celu zapewnienia mu komfortu i spokoju pod nadzorem osoby dorosłej monitorującej stan dziecka do czasu OBOWIĄZKOWEGO przybycia rodzica lub wezwanego pogotowia. Odizolowanie dziecka od rówieśników to konieczność, nie tylko ze względu na ich bezpieczeństwo, lecz także w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się infekcji.

Zwracamy się z prośbą do Państwa o stosowanie się do naszego apelu.

• Wojewódzki konkurs plastyczny rozstrzygnięty

• Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został wojewódzki konkurs plastyczny "Liryczne drogi do niepodległości".

W kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymał uczeń klasy II - Alan Markowski.

W kategorii klas IV-VI wyróżniona została praca Mariki Pilzak z klasy V.

W kategorii klas VII-VIII wyróżniono pracę Mai Ziółkowskiej z klasy VII.

Gratulujemy!

• Informacja

• 11 listopada 2021 r. (czwartek) obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy i nauki.

12 listopada 2021 (piątek) to dzień wolny od zajęć edukacyjnych.

• Ślubowanie I klasy

• To był niezwykły dzień dla całej społeczności szkolnej, a szczególnie uczennic klasy I.

W otoczeniu rodziców, dziadków, nauczycieli, kolegów i zaproszonych gości, dziewczynki złożyły ślubowanie, a następnie dyrektor Dariusz Meller dokonał symbolicznego pasowania na ucznia naszej szkoły. Od tej chwili stały się one nowymi czlonkami naszej wielkiej szkolnej rodziny.

Życzymy im wielu sukcesów!

• Gminny turniej piłki halowej

• Nasze uczennice wicemistrzyniami gminy w halowej piłce nożnej.

Gratulujemy!!!

Skład naszej reprezentacji: Agata Szczepańska, Kamila Walter, Magdalena Małek, Magdalena Jaskulska, Lena Cmiel, Agnieszka Zakrzewska, Zuzanna Bartkowiak.

• Sukces naszych tenisistek!

• 29.10 w SP w Pigży odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt, rocznik 2009 i i młodsi. Nasze uczennice Zuzanna Bartkowiak z klasy VII i Lena Cmiel z klasy VI zajęły II miejsce.

Brawo dziewczyny!!!

• Dzień Papieski

• 28 października w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona jednemu z największych Polaków. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem katechety Wojciecha Paciorka, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, poświęcony Janowi Pawłowi II.

Na występie obecni byli: ks. proboszcz Wiktor Ostrowski, dyrektor szkoły Dariusz Meller, grono pedagogiczne oraz cała społeczność szkolna. Dziękujemy klasie VI za zaangażowanie i piękne przygotowanie akademii.

• Gminne Mistrzostwa Drużynowego Tenisa Stołowego

• Dziś w SP w Pigży odbyły się "Gminne Mistrzostwa Drużynowego Tenisa Stołowego". Drużyny chłopców w składzie Łukasz Banaszek i Michał Brzoska zajęła drugie miejsce w kategorii "Igrzyska Dzieci" zaś Wiktor Jakóbczak i Artur Brzoska zajęli drugie miejsce w kategorii "Igrzyska Młodzieży Szkolnej". Drużyna dziewcząt w składzie Zuzanna Bartkowiak i Lena Cmiel zajęły pierwsze miejsce w kategorii "Igrzyska Dzieci". Dziewczęta będą reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :-)

• Międzyszkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

• Dnia 19 października dwoje uczniów klasy piątej, wzięło udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II, który odbył się w SP nr 5 w Chełmży. Nie udało się zdobyć miejsca na podium ale dziewczyny dały z siebie wszystko i bardzo dobrze się zaprezentowały. Marice i Martynie bardzo dziękuję za zaangażowanie i wykazanie się ogromną chęcią aby reprezentować naszą szkołę. Gratulacje.

Katecheta-Wojciech Paciorek.

• Dzień wolny

• Informujemy, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. W tym dniu nie będzie dowozów.

• Sportowo i zdrowo przez cały rok

• W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole rusza projekt promujący zdrowy tryb życia pod tytułem "Sportowo i zdrowo przez cały rok". Dziś odbyła się pierwsza wycieczka rowerowa podczas, której dzieci poznały miejsca rekreacyjne na terenie Gminy Łubianka. Odwiedziliśmy Gminny Park Kultury w Łubiance, Jezioro Kozielec oraz Jezioro Biskupie. Dzieci po raz pierwszy wypróbowały nowe kaski rowerowe, które zwiększyły ich bezpieczeństwo na drodze jak również sprawiły im wiele radości:)

Piękne fotografie przyrody wykonała Magdalena Jaskulska. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Gminne biegi sztafetowe

• Dnia 6.10 w SP w Wybczu odbyły się gminne biegi sztafetowe chłopców i dziewcząt. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, chłopcy zajęli II, a dziewczynki III miejsce. Gratulujemy!!!