• Uroczystość

• 20 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa odbyła się niezwykła uroczystość. W tej dawnej siedzibie rodowej Zawiszów Czarnych nastąpiło podpisanie listu intencyjnego w sprawie zainicjowania współpracy w zakresie upamiętnienia Alfreda Zawiszy Czarnego i jego rodziny. List podpisali Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pan Piotr Całbecki i Wójt Gminy Łubianka Pan Jerzy Zająkała. Upamiętnienie właściciela Warszewic, wybitnego polskiego patrioty, doskonałego gospodarza i oddanego sprawie Ojczyzny społecznika jest częścią szerszego projektu wojewódzkich władz samorządowych w postaci utworzenia centrum dziedzictwa kulturowego, zajmującego się ratowaniem zabytków polskiej historii i kultury na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. W uroczystości, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły, oprócz Pana Marszałka i Pana Wójta wzięli udział radni gminy na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Zbigniewem Cywińskim, przedstawiciele Rady Sołeckiej z Sołtysem Panem Bolesławem Szczechowskim, przedstawiciele KGW w Warszewicach i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Warszewicach oraz cała społeczność szkolna. Obecni byli również mieszkańcy Warszewic i poczty sztandarowe: szkolny i OSP w Biskupicach. Dyrektor szkoły Pan Dariusz Meller przedstawił postać głównego bohatera spotkania, Alfreda Zawiszy Czarnego. Po zakończeniu uroczystości jej uczestnicy udali się na poczęstunek ufundowany przez Radę Sołecką sołectwa Warszewice.

• INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

Od dnia 17 maja 2021 r. do dnia 28 maja 2021 r. uczniowie klas IV – VIII wracają do szkoły i będą się uczyć w systemie hybrydowym. Oddział przedszkolny i klasy I-III kontynuują naukę w systemie stacjonarnym. Organizacja nauczania hybrydowego w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach przedstawia się następująco:

17 – 20 maja 2021 (poniedziałek – czwartek)

klasy VI i VIII – nauczanie stacjonarne (w szkole)

klasy IV, V, VII – nauczanie zdalne

21,24,28 maja 2021 (piątek, poniedziałek, piątek)

klasy VI i VIII – nauczanie zdalne

klasy IV, V, VII – nauczanie stacjonarne (w szkole)

Zajęcia odbywają się według dotychczasowego planu lekcji.

Jednocześnie podaję harmonogram pracy szkoły do dnia zakończenia roku szkolnego 2020/2021 i zachęcam rodziców do udziału w konsultacjach z nauczycielami, które odbędą się w dniach 18 i 19 maja br. w szkole.

HARMONOGRAM PRACY SZKOŁY DO DNIA 25 CZERWCA 2021 R.

17 maja 2021 r. wprowadzenie nauczania hybrydowego w klasach IV – VIII

18 maja 2021 r. – konsultacje dla rodziców klas I-III w godz. 15 – 17

19 maja 2021 r. – konsultacje dla rodziców klas IV – VIII, wszyscy nauczyciele, godz. 15-17

20 maja 2021 r. – termin wystawienia proponowanych ocen z poszczególnych przedmiotów i zachowania, w tym ocen niedostatecznych

21 maja 2021 r. – poinformowanie rodziców uczniów zagrożonych ocenami niedostatecznymi

25- 27 maja 2021 r. – egzamin ósmoklasisty; pozostali uczniowie mają wolne

31 maja 2021 r.  – powrót wszystkich uczniów do nauczania stacjonarnego

2 czerwca 2021 r. - dodatkowy dzień wolny; na życzenie rodziców zajęcia świetlicowe

3 czerwca 2021 – Boże Ciało – dzień wolny

4 czerwca 2021 – dodatkowy dzień wolny; na życzenie rodziców zajęcia świetlicowe

7 czerwca -  ostateczny termin wystawienia ocen z poszczególnych przedmiotów i zachowania

21 czerwca 2021 r. – klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej

25 czerwca 2021 r. – zakończenie roku szkolnego

Dariusz Meller

• Krzyżówka konkursowa

• Drodzy Uczniowie SP Warszewice! Zachęcamy do rozwiązania świątecznej krzyżówki oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie, którego kluczowe słowo stanowi hasło. Wykonane zadanie prześlijcie na adres mailowy elozegl@poczta.onet.pl lub za pomocą Teams do p. Elżbiety Żeglarskiej. Na wszystkich, którzy wyszukają informacje o Konstytucji 3 Maja i odpowiedzą samodzielnie na zadane pytanie czekają oceny celujące z historii😊

POWODZENIA I DOBREGO ŚWIĘTOWANIA 230. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA!!!

Krzyzowka.pdf

• Informacja

• W związku z powrotem do nauki stacjonarnej uczniów klas I-III podajemy aktualne wytyczne dotyczące zachowania środków bezpieczeństwa w przestrzeni szkolnej.

wytyczne_sanitarne.pdf​​​​​​​