• Jak bawić się z dzieckiem...

• Łączenie w pary

minimalny wiek uczestników:3
          Rozdzielamy skarpetki tak, aby w jednym i drugim pudełku były po jednej skarpetce z tej samej pary. Zadaniem dziecka jest odnalezienie i połączenie skarpetek w pary. Dziecko uczy się w ten sposób spostrzegawczości oraz kolorów.
                                                                                                                                                                 ( autor: Beata Kępka)

Poznawanie części ciała

minimalny wiek uczestników:1

Dotknij swoich uszu mówiąc do dziecka to moje uszy, gdzie są Twoje uszy? Następnie można wymienić kolejne części ciała, które dziecko już zna i wykorzystać inne słowa, których jeszcze nie używało.

(autor: Krzyżok)

Szkło powiększające

miejsce zabawy:na dworze
          minimalny wiek uczestników:2

Rozłóż kocyk na trawie i obserwujcie z maluchem trawkę, paluszki, paznokcie, robaczki, wszystko co się da zobaczyć przez szkło powiększające. Dziecko będzie zachwycone:)

(autor: Krzyżok)

Szukamy rymów

liczba uczestników:2
          minimalny wiek uczestników:5

Zadajemy dziecku słowo, np. kotek i prosimy o podanie rymu do tego słowa, np. płotek.

(autor: Kornel Breguła)