Nawigacja

 • "Pomóż i Ty"

  "Pomóż i Ty"

                             „Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.”                                    (o. Fabian Kaltbach OFM)

  Zachęcamy do wsparcia akcji organizowanej przez Fundację Pomóż i Ty, która od lat pomaga chorym dzieciom. Aby to zrobić, należy zakupić cegiełkę (koszt – 1,50). Można ją nabyć u Aleksandry Zegan, Patrycji Rełowicz i Olgi Romanowskiej. W tym roku dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup rowerowózka dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe 19-letniego Daniela Czerniak.

  Samorząd Uczniowski

   

 • MŁODY OBYWATEL
  29.12.2016

  W tym roku uczniowie naszej szkoly zaangażowali sie w projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej " Młody Obywatel". W ramach realizacji projektu uczniowie z klas V i VI odwiedzili Urząd Gminy w Łubiance oraz przeprowadzili wywiad z sekretarzem gminy panem Dariuszem Mellerem. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli sie na czym polega praca w urzędzie oraz uzyskali odpowiedź na pytania dotyczace przyszłości szkoły oraz gminy. W trakcie spotkania zostały rownież przedstawione prace uczniów pt. "Mój Wójt w przyszlości".

   

  /Info - Emilia Niedbała/

 • ABC ORNITOLOGII
  18.12.2016

  W piątek 16 grudnia naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Leśnej Szkoły na Barbarce. Przeprowadzili oni warsztaty pod nazwą "ABC ornitologii ", w których z zaangażowaniem wzięli udział wszyscy uczniowie. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w albumie fotograficznym.

 • WYNIKI KONKURSU POD HASŁEM EKOŚWIĘTA

  Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu zatytułowanego "Kartka choinką pachnąca" znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Adam Matłosz (z klasy I) oraz Igor Wernerowski (z klasy IV). 

  Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 20 grudnia o godzinie 1300 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.

  Gratulujemy!

 • WYNIKI KONKURSU "BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA"

  Trzeci konkurs plastyczny pod nazwą "Bądźcie świadkami miłosierdzia", zorganizowany w ramach obchodów Dnia Świętego Jana Pawła II w naszej gminie, został rozstrzygnięty. Nasi uczniowie licznie wzięli udział w konkursie, wykonując prace pod kierunkiem p. Honoraty Żeglarskiej, Katarzyny Kępskiej oraz Marzanny Ryłowicz. Wśród laureatów znaleźli się:

  • Tomasz Kosicki (klasa I)
  • Urszula Jakóbczak (klasa I)
  • Zuzanna Barczyńska (klasa III b)
  • Marta Woźniak (klasa III a)
  • Urszula Zielińska (klasa II)
  • Patryk Matłosz (klasa IV)

   

  Wręczenie nagród odbędzie się 19 grudnia o godzinie 1000 w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim.

  Gratulujemy!

 • ZNAMY WYNIKI PIERNIKOWEGO KONKURSU
  11.12.2016

  Z radością informujemy, że nagrody w piernikowym konkursie otrzymali:

  - Daria Wernerowska (kl. I)

  - Maciej Grabowski (kl. I)

  - Kacper Paciorek (kl. III a)

  - Igor Wernerowski (kl. IV)

  - Aleksandra Kurzyńska (kl. VI).

  Wręczenie nagród odbyło się 9 grudnia w Muzeum Piernika w Toruniu. Po uroczystości dzieci wraz z rodzinami wzięły udział w warsztatach wypiekania świątecznych pierników. Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się na stronie Magazynu Toronto (http://toronto-magazyn.pl/fotorelacje/item/1369-najbardziej-kreatywny-piernik-w-toruniu-final-akcji), natomiast prace konkursowe zamieszczone są w naszym albumie fotograficznym.

  Gratulujemy!

 • WARSZTATY PLASTYCZNE W SKŁUDZEWIE
  09.12.2016

  8 grudnia uczniowie z klas IIIb, IV, V i VI wzięli udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się w Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Gdy dotarliśmy na miejsce, pan Leszek Warmbier przywitał uczniów śpiewaną rymowanką o Skłudzewie. Następnie wszyscy udali się na krótki spacer, podczas którego podziwiali piękno otaczającego krajobrazu. Po śniadaniu panie przedstawiły etapy tworzenia pracy, po czym dzieci wykonały piękne mozaiki ze szkła. Każdy uczestnik mógł zabrać swoją pracę do domu. Zapraszamy do albumu fotograficznego, gdzie znajdują się zdjęcia z warsztatów.

 • MIKOŁAJKI W SZKOLE
  06.12.2016

  Szóstego grudnia w naszej szkole odbył się mikołajkowy apel, podczas którego ogłoszony został międzyklasowy konkurs na najciekawszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej. Ocenie będą podlegaać między innymi: samodzielność, oryginalność czy też estetyka. Jurorami konkursu będą: p. H. Żeglarska, p. H. Wojnowska, p. E. Dembek oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i samorządów klasowych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku przyszłego tygodnia. Następnie pani dyrektor wyróżniła uczniów, którzy w ostatnim czasie osiągnęli sukcesy w różnego rodzaju konkursach plastycznych i zawodach sportowych na szczeblu gminnym i wojewódzkim. Na zakończenie dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego wcieliły się w rolę pomocnic Świętego Mikołaja i obdarowały wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły słodyczami. W klasach również zapanował świąteczny nastrój. Pojawiły się kolorowe choinki. Nie obyło się także bez mikołajkowych upominków. Fotorelacja z tego obchodów tego dnia znajduje się w albumie fotograficznym.

 • SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

  SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

  W piątek 2 grudnia w Szkole Podstawowej w Pigży odbyły się gminne zawody tenisa stołowego. W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowała Julia Głatkowska z klasy VI, która zajęła I miejsce oraz Oliwia Affelt z klasy V, która zajęła III miejsce. Natomiast w kategorii chłopców Szymon Orczykowski z klasy VI zajął II miejsce, a Bogdan Muszytowski z klasy V uplasował się na miejscu V. Miło nam poinformować, że Julia i Szymon 8 grudnia będą reprezentowali naszą szkołę na zawodach powiatowych. 

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 • LAUREACI KONKURSU "ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATA"

  Konkurs, objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra  Całbeckiego oraz Wójta Gminy  Białe Błota Macieja Kulpy, pt. "Anioły ze wszystkich zakątków świata" został rozstrzygnięty. Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymali: Adam Matłosz z klasy I oraz Klaudia Kowalska z klasy III b. Oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 9 grudnia o godzinie 1500 w Galerii "Debiut" - Przestrzeń Kulturalna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (ul. Królowej Jadwigii 14), gdzie w dniach 9.12. - 14.12. eksponowane będą prace laureatów. 

  Gratulujemy!

 • OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS 0 - IV

  OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS 0 - IV - Obrazek 1

 • Cudeńka świąteczne
  01.12.2016

  Pierwszego grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne zorganizowane przez Radę Rodziców. Podczas spotkania rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, wykonywali ozdoby świąteczne pod kierunkiem animatora kultury - pani Barbary Owsian. Przepiękne wytwory wspólnej pracy będzie można nabyć podczas kiermaszu świątecznego, który odbędzie się 18 grudnia. Część z nich już dziś można zobaczyć w albumie fotograficznym.

  Serdecznie dziękujemy przybyłym osobom za poświęcony czas oraz miłą atmosferę. 

 • Zaproszenie dla Rady Rodziców

  Zaproszenie dla Rady Rodziców

  Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zaprasza przedstawicieli Rady Rodziców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym reformy oświaty, które odbędzie się 14.12.2016r. o godzinie 1600 w Gimnazjum nr 3 w Toruniu (ul. Żwirki i Wigury 49).

 • BASEN

  Od 20 września do 29 listopada 2016 roku chętni uczniowie z klas III uczestniczyli w zajęciach na basenie w Chełmży. Podczas zajęć dzieci zdobywały umiejętności pływania, ale przede wszystkim raz w tygodniu po 2 godziny aktywnie spędzały czas świetnie się przy tym bawiąc. Czas spędzony na basenie dał dzieciom wiele nowych doświadczeń. Z pewnością pobyt wakacyjny nad wodę będzie bezpieczniejszy z umiejętnością pływania! Są dzieci, które już dziś zapewniają, że będą kontynuować naukę pływania by udoskonalić zdobyte umiejętności pod czujnym okiem instruktora pana Wojciecha. 

 • Andrzejki
  25.11.2016

  W piątek 25 listopada odbyły się szkolne Andrzejki. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Emilii Drążeli wcielili się w rolę wróżek oraz wróżbitów, i za symboliczne groszaki przepowiadali przyszłość młodszym wychowankom naszej szkoły. Przewidziane były między innymi takie wróżby jak: lanie wosku, wróżenie z kart oraz z ręki. Nie zabrakło także czarodziejskiej kuli. Dzieci miały również okazję poznać zwyczaje andrzejkowe. Tajemnicza muzyka i scenografia wprowadzała wszystkich w odpowiedni nastrój. Wszyscy uczniowie znakomicie się bawili.

 • WYJAZDY EDUKACYJNE NA WARSZTATY PLASTYCZNE

  Informujemy, że w nadchodzącym miesiącu odbędą się wyjazdy edukacyjne na warsztaty plastyczne do Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie.

  • 8 grudnia - warsztaty dla uczniów klas IV - VI - mozaika ze szkła
  • 12 grudnia - warsztaty dla uczniów klas 0 - III - malowanie na płótnie, malowanie na szkle.

   

  Koszt wyjazdu - 15 złotych.

  Dzieci mają zabrać ze sobą:

  • gazety,
  • karton po czekoladkach i gumkę recepturkę (na pracę, którą wykonają),
  • odzież ochronną (starą koszulę by nie pobrudzić ubrań),
  • śniadanie.

  Zajęcia odbędą się w godzinach 830 - 1230.

  Dzieci dojeżdżające wrócą do domu odwozem o godzinie 1320

 • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ GWIAZDĘ

  Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w XV Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym na "Najpiękniejszą Gwiazdę".

  Konkurs organizowany jest przez Centrum Kultury w Łubiance. Zadaniem konkursowym jest wykonanie gwiazdy przy użyciu dowolnej techniki. Prace należy dostarczyć w terminie do 13 grudnia do p. K. Kępskiej lub osobiście do Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubiance do 14 grudnia.

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 XII 2016 ok. godiny 12.30., podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Centrum Kultury w Łubiance.

   

 • Dnia 18.11.2016 r. uczniowie I klasy złożyli uroczyste ślubowanie, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, będą starać się być dobrymi uczniami, koleżankami i kolegami, a także będą dbać o przyrodę. Na wiele sposobów dzieci udowodniły, że mogą stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Zaprezentowały w pigułce swą wiedzę oraz szerokie umiejętności.

  Z radosnym uśmiechem na ustach, po wcześniejszym wypiciu cudownego eliksiru z soku z cytryny dzieci zostały pasowane na uczniów. Dokonała tego pani dyrektor Honorata Żeglarska. 

  Uroczystość zaszczycili licznie przybyli goście, którzy obdarowali pierwszoklasistów wieloma prezentami. To był cudowny dzień.

  wych. Hanna Cichocka

 • MegaMisja w świetlicy

  Nasza świetlica bierze w tym roku szkolnym udział w programie MegaMisja, organizowanym przez Fundację Orange. Honorowymi ambasadorami tego przedsięwzięcia są: aktorka - Magdalena Kumorek oraz autor książek dla dzieci - Grzegorz Kasdepke. Program jest  adresowany do dzieci w wieku 6 - 10 lat, uczęszczających do świetlic szkolnych. Jego celem jest budowanie u wychowanków kompetencji cyfrowych. Uczniowie wykonując poszczególne zadania uczą się przestrzegać netykiety, zdobywają wiedzę jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, w jaki sposów chronić swoją prywatność, jak być bezpiecznym w sieci itp., a także zdobywają nagrody dla świetlicy. 

  Aby śledzić nasze poczynania, należy wejść na stronę: www.megamisja.pl, wpisać w wyszukiwarce pełną nazwę naszej szkoły a następnie kliknąć przycisk z nazwą grupy - "Grupa Główna". Wówczas będą państwo mieli dostęp do relacji z poszczególnych etapów naszej wspaniałej przygody z MegaMisją.

 • "Anioły ze wszystkich zakątków świata" to nazwa wojewódzkiego konkursu plastycznego. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa. Celem konkursu było zaprojektowanie i własnoręczne wykonanie Anioła wyłącznie z naturalnych, dostępnych materiałów. Wszystkie dostarczone przez uczniów prace były piękne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 XII 2016r.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach
  ul. Zawiszy Czarnego 2, 87-152 Łubianka
 • 56 / 675 93 01

Galeria zdjęć