• Artykuły prasowe 2011r.

Teatralne święto młodych aktorów

w naszej szkole w Warszewicach

Możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami aktorskimi dał 29 marca 2011 roku już

XI Powiatowy Konkurs Interpretacji Prozy i Poezji Polskiej w Warszewicach.

Swoje pomysły na przekład na język teatru twórczości Henryka Sienkiewicza, Ignacego Krasickiego i Czesława Miłosza prezentowali uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych oraz gimnazjów z trzech gmin powiatu toruńskiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Jury oceniało, m.in. walory interpretacyjne występu, oryginalność prezentacji, wartość artystyczną zastosowanych środków wyrazu oraz ogólne wrażenie artystyczne inscenizacji.

Lista zwycięzców
          Wśród klas III - IV: w grupie najlepszych znaleźli się:

I miejsce: Lilianna Hebenstreit z S.P. 5 w Chełmży,

II miejsce: Aleksandra Szyduczyńska,

III miejsce: Paulina Owczarczyk i Jakub Stępień;

W kategorii klas V - VI nagrodzono:

I miejsce: Julię Sołtysiak z S.P. Warszewice,

II miejsce: Wiktorię Lewandowską, Joannę Pawlikowską i Michalinę Żebrowską,

III miejsce: Lucynę Kukowską, Aleksandrę Pietrowską i Natalię Matłosz;

Wśród gimnazjalistów, w szczęśliwym gronie zwycięzców znaleźli się:

I miejsce: Dawid Wilczyński i Mateusz Rutkowski z Gimnazjum w Łysomicach,

II miejsce: Paulina Grochowalska,

III miejsce: Anna Romanowska i Dawid Dalke;

Specjalną Nagrodę – Maskę teatralną dla najlepszego aktora konkursu- otrzymała JULIA SOŁTYSIAK.

Wyróżnieni aktorzy otrzymali na pamiątkę tomiki poezji, leksykony i słowniki, a wszyscy uczestnicy słodycze i upominki, zakupione dzięki pomocy sponsorów.

Nasi dobroczyńcy to:

Starostwo Powiatowe w Toruniu, Gmina Łubianka, Spółdzielcza Grupa Bankowa Bank Spółdzielczy w Toruniu Oddział w Łubiance, Nestle Pacific Toruń, KGW Warszewice, KGW Biskupice, Rada Rodziców SP Warszewice oraz sponsorzy indywidualni: pan Wojciech Socha z Biskupic i pani Maria Mięsikowska z Wymysłowa

Zobacz na www
          Organizatorem teatralnego święta w Warszewicach była, już po raz jedenasty, pani Hanna Wojnowska, polonistka ze Szkoły Podstawowej w Warszewicach, która wraz z dyrekcją i społecznością szkolną wdzięczna jest wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania występów młodych aktorów.

W teatralnej atmosferze już dziś wszyscy umówili się na przyszłoroczne inscenizacje w Warszewicach, a organizatorzy imprezy zapewnili, że jak zwykle, atrakcji nie zabraknie.

Zdjęcia z konkursu można zobaczyć na szkolnej galerii, na www.spwarszewice.edupage.org.