Nawigacja

 • "POSTAĆ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Z MOTYWEM KUJAWSKIM"

  Uczniowie klas 0 - III wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym pod nazwą: "Postać Świętego Mikołaja z motywem kujawskim". Dzieci wykazały się wielką pomysłowością. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 2 grudnia 2016 roku.

  Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu.

 • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Sport dla wszystkich, Recykling dla każdego". Konkurs realizowany jest pod honorowym patronatem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Patronem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich FAFISA z siedzibą we Frankfurcie. Celem było między innymi połączenie w pracach tematu konkursu, czyli sportu i recyklingu. Prace można oglądać w albumie fotograficznym.

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 grudnia 2016.

  Trzymamy kciuki!

 • "Farbą, kredką, ołówkiem... - kolorowa gęś". Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Toruniu. Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie. Prace dzieci znajdują się w albumie fotograficznym.

  Miło nam poinformować, że uczennica klasy I - Lena Cmiel zajęła III miejsce. Odbiór nagród odbędzie się 1 grudnia w Urzędzia Marszałkowskim w Toruniu.

  Gratulujemy!

 • LAUREAT KONKURSU PLASTYCZNEGO "KOROWÓD WSPOMNIEN'

  LAUREAT KONKURSU PLASTYCZNEGO "KOROWÓD WSPOMNIEN'

  Dziwny jest ten świat …

  16.11.2016 r. w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie przepięknym koncertem zatytułowanym „Korowód wspomnień”, poświęconym twórczości Marka Grechuty i Czesława Niemena  zakończono realizację projektu pn. Spotkania Muzyczne „Muzyka Mistrzów”, finansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego’ 2016.

  Artyści, którzy wystąpili w głównej części wieczoru z pasją wykonali znane a także mniej popularne utwory bohaterów wieczoru. Pełna aula szkoły muzycznej, wspaniały repertuar, doskonali artyści - czegóż więcej potrzeba było aby ten środowy listopadowy wieczór stał się magiczny?

  Miło nam poinformować, że Nagrodę w konkursie plastycznym odebrał i w koncercie uczestniczył uczeń naszej szkoły MIŁOSZ PODGÓRSKI. Gratulujemy!                 

                                                                                                                  /Info. Hanna Wojnowska/

 • Powiatowy Konkurs Plastyczny "Mieszkam w ciekawym miejscu..." rozstrzygnięty!

  / Informacja na podstawie Biuletynu Informacyjnego Powiatu Toruńskiego/

  Tegoroczna – VIII już edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu” została rozstrzygnięta. Jury w składzie: prof. dr kwal. II st. Bogumiła J Rouba, prof. art. mal. Lech Kubiak, prof. art. mal. Lech Wolski, po raz kolejny podjęło się trudu dokonania oceny setek nadesłanych prac. Ciągle jednak zaznaczają, że robią to z chęcią, a ocena prac plastycznych przygotowanych przez dzieci sprawia im ogromną przyjemność.

  Konkurs wpisał się już na stałe w jesienny kalendarz wydarzeń powiatowych – wysoki poziom, zróżnicowana tematyka, profesjonalne Jury i ciekawe nagrody powodują, że na kolejne edycje konkursu co roku nadchodzą setki prac! W tym roku nadesłano 406 prac! Powiat stara się wykorzystywać ten niezwykły potencjał dzieci i młodzieży – najciekawsze prace eksponujemy na wystawie pokonkursowej oraz w galerii na stronie internetowej powiatu. Niektóre stały się inspiracją do tworzenia materiałów promocyjnych. Rysunki nadesłane w zeszłym roku posłużyły jako ilustracje do powstającego wydawnictwa „Bajki i legendy powiatu toruńskiego”, które właśnie jest w druku i lada moment ujrzy światło dzienne. W tym roku chcieliśmy zachęcić dzieci, młodzież oraz ich artystycznych opiekunów do podróży w czasie pod hasłem „Podobno kiedyś tutaj…” i odkrywania miejsc, ludzi, zwyczajów czy zdarzeń, których już dzisiaj nie ma – ale fakt, że istniały oraz ich wspomnienie stanowi element naszego kulturowego dziedzictwa. Aby starania odkrywców przeszłości nie poszły na marne każda praca winna być opatrzona krótkim opisem tego, co przedstawia.

  Jak co roku Jury wyłoniło zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych.

  Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w konkursie.

  W kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowej nagrodę otrzymała OLGA ROMANOWSKA z klasy 5, a wyróżnienia JAKUB WALTER /kl.4/ i IGOR WERNEROWSKI /kl.4/
  Gratulujemy!

                                                                                                        /Info - Hanna Wojnowska/

 • LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO "MUZYKA MISTRZÓW"

  LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO "MUZYKA MISTRZÓW"

  /Informacja z Biuletynu Starostwa Powiatowego z 9.11.2016r./

  Zdolni znawcy muzyki The Beatles - znamy laureatów konkursu muzycznego oraz plastycznego


  Za nami pierwsze spotkanie z Muzyką Mistrzów - Powiatowy Konkurs Piosenki oraz Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży o tematyce „Muzyka The Beatles”. Konkursy były  jednym z elementów czernikowskiego projektu pn. Spotkania Muzyczne – Muzyka Mistrzów, który finansuje w całości powiat toruński ze środków budżetu obywatelskiego na rok 2016.

  W czasie wspomnianego koncertu odbyło się także podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego.  Prace zostały nadesłane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół w Czernikowie, a także ze szkół z Warszewic, Mazowsza, Osówki, Rzęczkowa, Brzozówki, Kończewic oraz Sławkowa.

  Nagrody otrzymali:

  I Michał Okoński - SP Warszewice
  II Monika Lewandowska- ZS Czernikowo – gimnazjum
  III Weronika Jankowska-  SP Czernikowo

  Olga Romanowska – SP Warszewice – wyróżnienie w gminie

  Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i słodkie niespodzianki. Każdy otrzymał również nagrodę rzeczową. Sponsorem nagród byli Starosta Toruński oraz Wójt Gminy Czernikowo.

  Miłym akcentem po konkursie muzycznym był występ Joanny Kaczmarkiewicz, uczestniczki tegorocznej edycji The Voice of Poland i półfinalistki konkursu Must Be The Music, który sprawił wszystkim ogromną radość i wywołał wiele pozytywnych emocji.

                                                                                                        /Info- Hanna Wojnowska/

   

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  8.11.2016 w Szkole Podstawowej w Warszewicach, uczniowie klas 0-III wzięli udział w wyjątkowej akcji „Śniadanie daje moc” -promując w ten sposób zdrowy styl życia. Do akcji tej włączyliśmy rodziców, którzy pomogli w zakupie produktów potrzebnych do wykonania tego zadania. W klasach mieniło się od kolorów, a zapach przyciągał dzieci ze starszych klas. Dzieci wraz z nauczycielami w swoich zespołach klasowych przygotowały różne propozycje zdrowego śniadania: kolorowe kanapki z ciemnego pieczywa, pasty twarogowe, chrupiące przekąski, owoce, koktajl mleczny z bananami i truskawkami. Dzieciaki swoim śniadaniem podzieliły się ze starszymi kolegami, poczęstowały też innych nauczycieli i pracowników szkoły. Była to dobra zabawa, integracja zespołów oraz możliwości posmakowania produktów, do których wcześniej były uprzedzone. Będziemy takie akcje przeprowadzać częściej. Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

 • FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "TOBIE POLSKO"

  FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "TOBIE POLSKO"
  07.11.2016

  7 listopada w Zamku Bierzgłowskim odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko". Naszą szkołę reprezentowała Olimpia Kardach z klasy V. Zaśpiewała ona piosenkę pod tytułem "Walc dnia pierwszego" i otrzymałą w swojej kategorii wyróżnienie. Zuzanna Junger, która również jest uczennicą klasy V występowała ze scholą z Przeczna. Grupa również otrzymała wyróżnienie.

  Gratulujemy!

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Dnia 26 października uczniowie I klasy spotkali się z pierwszoklasistami z innych szkół w szkole w Łubiance. Organizatorami tego spotkania był BS SGB Toruń, oddział w Łubiance oraz policja. Podczas spotkania policjant rozmawiał z dziećmi o właściwych zachowaniach na drodze. Na zakończenie każdy otrzymał odblaskową opaskę i kolorowankę o bezpiecznym zachowaniu. 

 • Dzień Papieski w Szkole w Warszewicach
  18.10.2016

  18.10. obchodziliśmy w szkole Dzień Papieski. Odśpiewaliśmy wspólnie ulubioną pieśń Jana Pawła II - "Barkę" oraz "Abba Ojcze". Pani Elżbieta Bajerska, Beata Owczarczyk oraz Barbara Owsian opowiadały nam o pielgrzymowaniu. Wszystkie panie brały udział w pielgrzymkach po kilkanaście razy. Dowiedzieliśmy się jak wygląda droga na Jasną Górę, w co powinniśmy być wyposażeni. Panie pokazały również zdjęcia oraz filmiki. Była to dla nas wszystkich bardzo ciekawa lekcja.

 • Nasz Patron Zawisza Czarny
  17.10.2016

  Uczniowie klas III w ramach zajęć edukacyjnych poznawali sylwetkę Zawiszy Czarnego z Garbowa. Postać słynnego rycerza przybliżyła im pani Hanna Wojnowska, która uczy w naszej szkole języka polskiego i historii. Dzieci zapoznały się z wyglądem herbu Sulima, rycerza, a także mówiły o tym, jakimi cechami powinien odznaczać się rycerz. Na koniec zajęć przypomniały sobie hymn szkoły - "Balladę o Zawiszy".

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
  30.09.2016

  30 września obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Elżbiety Dembek sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Każdy, kto prawidłowo obliczył wszystkie działania, otrzymał słodką niespodziankę.

 • Wspólne czytanie "Quo vadis"

             Wspólne czytanie "Quo vadis" - Obrazek 1

  Quo vadis” Henryka Sienkiewicza

  lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku

  Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

  To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania.

  Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda. 

  Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP, a jej główny cel stanowi popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.


  Narodowe Czytanie w całej Polsce

  Narodowe Czytanie odbyło się 3 września 2016 roku w ponad 2200 miejsc w całej Polsce.

  W Ogrodzie Saskim w Warszawie fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza przeczytała Para Prezydencka. Wydarzenie było dostępne również dla osób niesłyszących i niedosłyszących (tłumaczenie na język migowy). Do udziału w inicjatywie zaproszono znanych aktorów, m.in.: Ewę Dałkowską, Małgorzatę Kożuchowską, Sonię Bohosiewicz, Dawida Ogrodnika, Tomasza Schuchardta i Jana Nowickiego. Fragmentom powieści towarzyszył akompaniament na żywo. Wystąpili m.in. Misia Furtak, Skubas, Pustki i Patrick The Pan. Uczestnicy imprezy mogli także ozdobić swój egzemplarz książki pamiątkową pieczęcią Narodowego Czytania oraz przenieść się do czasów Nerona i wykonać tematyczne zdjęcie w specjalnej Fotobudce.

   

  Uczniowie naszej szkoły postanowili powtórzyć to wydarzenie i też czytali fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza.

  Codziennie rano, przez trzy dni, spotykali się w sali polonistycznej, aby nie tylko usłyszeć fragmenty „Ouo vadis”, ale także poznać sylwetkę polskiego Noblisty i obejrzeć fragmenty, jednej z sześciu, adaptacji filmowej w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

  Było to niezwykłe spotkanie z literaturą.

   

                                                                    

                                                  Wspólne czytanie "Quo vadis" - Obrazek 2

                                                                                                                 /Info - Hanna Wojnowska/

 • JUŻ ZA CHWILĘ KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

  24.06.2016

  JUŻ ZA CHWILĘ KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 - Obrazek 1

 • BRALIŚMY UDZIAŁ W FESTYNIE "POWITANIE LATA"

  21.06.2016

  BRALIŚMY UDZIAŁ W FESTYNIE "POWITANIE LATA" - Obrazek 1

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INTERPRETACJI POLSKIEJ POEZJI DZIECIĘCEJ

  19.05.2016

                                                                               "Teatr jest po to, aby wszystko było inne niż dotąd"
                                                                                                                                        Joanna Kulmowa  

   

  19 maja w zespole szkół w Łysomicach odbył się po raz kolejny Międzyszkolny Konkursu Interpretacji Polskiej Poezji Dziecięcej. Głównym jego celem jest zachęcenie uczniów do czytania utworów poetyckich, a w konsekwencji wzbudzanie zainteresowania otaczającym światem.

         

  Poezja jest drogą odkrywania siebie samego, swoich myśli, uczuć, uwrażliwia nas też na innych ludzi, uczy empatii. Może dlatego konkurs interpretacji cieszył się zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy realizując swoje pasje, chociaż przez chwilę mogą stać się aktorami i przenieść w krainę wyobraźni.

   

  Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic: Matyna Kepska, Julita Siołkowska, Martyna Szczechowska, Olga Romanowska, Weronika Matłosz.

  Swoim talentem aktorskim zachwyciła widzów i jury Martyna Kępska, która zajęła II miejsce za sposób interpretacji wiersza  "Wąż i pies" Dariusza Szmidta.

  III miejsce zajęła Weronika Matłosz, która zaprezentowała wiersz "Dama" Agnieszki Frączek.

   

  Uczniów przygotowała do konkursu Hanna Wojnowska.

 • XXII ORTOGRAFICZNA KORRIDA przeszła do historii

  XXII ORTOGRAFICZNA KORRIDA przeszła do historii
  10.05.2016

  Po raz 22 na arenie SP Warszewice spotkali się torreadorzy z 17 szkół Powiatu Toruńskiego, aby walczyć z "bykami", które czyhały prawie w każdym słowie pisanym pod postacią dyktanda, rebusów i polonistycznych zagadek przygotowanych przez organizatora konkursu panią Hannę Wojnowską.

  Wielu śmiałków w pocie czoła, z pełnym skupieniem, pewną ręką zapisywało usłyszane słowa.

  Po kilku godzinach wnikliwego sprawdzania dyktanda Jury złożone z nauczycieli, którzy przyjechali wraz ze swoimi uczniami wyłoniło zwycięzców: 

  KATEGORIA KLAS III - IV
  1. miejsce Sebastian Drzewucki SP Pigża
  2. miejsce Karol Zdrojewski SP Łysomice
  3. miejsce Julia Pardyka SP Pigża
  Amelia Machowska SP Pigża

  KATEGORIA KLAS V - VI
  1. miejsce Bartłomiej Walerych SP Warszewice
  2. miejsce Aleksandra Blachowska SP Łubianka
  3. miejsce Mateusz Walerych SP Warszewice

  KATEGORIA KLAS GIMNAZJALNYCH
  1. miejsce Krystian Kulig Gim. Unisław
  2. miejsce Julita Rogowska Gim. Brąchnowo
  3. miejsce Agata Olszewska Gim. Łysomice

  GRATULUJEMY!!!

  PONIŻEJ TEKSTY, Z KTÓRYMI ZMIERZYLI SIĘ UCZNIOWIE POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII:

        kategoria 3 – 4  

  Kiedy dorosnę, będę podróżnikiem. Polecę tak daleko, jak daleko sięgają  moje myśli. Zwiedzę  odległe kraje, przepłynę morza i oceany. Chciałbym szczególnie odwiedzić Hiszpanię, Chiny i francuskie wybrzeże. Zawsze interesowałem się też kontynentem afrykańskim. Poznam wielu przyjaciół, a potem napiszę o tym książkę i stworzę oryginalny kalendarz.  
  Zacznę od Polski. To piękny kraj, w którym w ogóle nie można się nudzić. Jestem przecież mężczyzną z temperementem!

         kategoria 5 – 6

  Wiosną w Europie kwiaty rosną w szybkim tempie. Zwierzęta, na przekór zimie, budzą się z zimowego snu. Gołębie gruchają w parku, kaczki kąpią się w stawie, a gęś stanęła dęba. Oryginalna pogawędka - ptasi koncert - rozlega się w lesie. Na gałęzi dębu siedzi dzięcioł, który stukiem powoduje zamęt. Mądra polska sowa spogląda dostojnie i milczy. Gdzieś w głębokim gąszczu ukrył się ohydny wąż. Na leśną krakowską polanę przyszły dzieci. Grzegorz z Martą zrywają konwalie, Julia wącha żonkile. Krzysztof udaje grę na trąbce. Dariusz zorganizował konkurs w robieniu pompek. Hubert w kółko bawi się w wędkarza. Dziewczynki w kącie grają w gumę. Wszyscy chcieliby się wykąpać, ale woda ma jeszcze niską temperaturę. Lepiej przyjrzeć się ptakom i drzewom. To już koniec cudownej wiosennej wędrówki, ale początek lata.

      kategoria gimnazjalna

  Nie wiedziałam doprawdy, gdzie mogłabym kupić książkę, której niechybnie będę potrzebowała na lekcji. Od razu wstąpiłam do księgarni, lecz okazało się, że był to krok niewłaściwy. Przemiły sprzedawca z żalem poinformował mnie, że ta książka była jeszcze dziś po południu, ale widocznie jest ona bardzo pożądana, gdyż kilku klientów z rzędu zażyczyło jej sobie w ciągu ostatniej godziny. Sprawa była dla mnie niebłaha, więc spytałam,czy nie mógłby się dowiedzieć, gdzie można by dostać tę pozycję.Po chwili wrócił
  z wiadomością, że książka jest ponoć w księgarni naukowej. Niezniechęcona tym, że ulica, o której mówił sprzedawca, jest na przeciwległym krańcu miasta, podeszłam do postoju taksówek. Stało na nim kilka polonezów i stary mercedes. Marzenia o podróży dookoła świata odłożyłam na później. Wiedziałam, że starożytne budowle Aten i kąpiel w Morzu Śródziemnym, staną się faktem, a wędrówki po polskim mieście Łodzi zadowolą mnie wkrótce. Teraz jednak jechałoby się zupełnie dobrze, gdyby nie to, że trzeba było co chwila zwalniać albo wymijać nierzadkie kałuże. Podałam kierowcy banknot pięćdziesięciozłotowy. Otrzymałam resztę od, narzekającego na coraz rzadszych pasażerów i coraz dłuższe postoje, taksówkarza. Co za horror! 

   

  Sponsorami naszego konkursu byli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Powiat Toruński, F.P.H. SEPPA Warszewice, UNIMETALEX Warszewice, Wyd. Marszałek, Wyd. Nowa Era
  Bardzo dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym laureaci naszego konkursu otrzymali nagrody i słodkie upominki.


   

 • XXII ORTOGRAFICZNA KORRIDA

  10.05.2016

  REGULAMIN

  XXII KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

  „ORTOGRAFICZNA KORRIDA”

                                                                      Warszewice 2016

   

  1. W konkursie biorą udział uczniowie reprezentujący szkoły podstawowe i gimnazja z terenu powiatu toruńskiego i powiatów sąsiednich.
  2. Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
  3. Przewiduje się trzy kategorie wiekowe:

  a) klasy III – IV

  b) klasy V – VI

  c) klasy I – III gimnazjalne

  1. Każda szkoła może zgłosić do 3 uczniów w każdej kategorii wiekowej.
   Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zgłoszenia większej ilości uczestników.
  2. Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 5 maja 2016 roku na adres naszej szkoły lub droga elektroniczną,                       wg wzoru: imię i nazwisko uczestnika, klasa, nauczyciel uczący.
  3. Konkurs ma formę pisemną i może zawierać: zagadki, tekst z lukami, pisanie

            ze słuchu i test wyboru. Uczniowie powinni wykazać się zarówno znajomością podstawowych zasad ortograficznych jak i         praktycznym ich stosowaniem.

            W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na pisownia wyrazów:

                        ą/ę, om/on, em/en, wielką literą, łączną i rozdzielną.

  1. Zadania konkursowe uczniowie powinni wykonywać piórem lub długopisem. Podczas konkursu nie wolno używać korektorów, a wszelkie poprawki powinny być wykonywane w określony sposób:
  • przekreślenie błędu jedną linią poziomą,
  • estetyczne i wyraźne, poprawne napisanie całego wyrazu nad lub obok skreślenia,
  • poprawki nieczytelne i niejednoznaczne uznane zostaną za błąd.
  1. W przypadku, gdy kilka osób w poziomie napisze bezbłędnie tekst dyktanda lub popełni
   tę samą, ewentualną liczbę błędów, zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze dogrywki. Będzie ona polegała na poprawnym zapisie podyktowanych wyrażeń.
  2. Mistrzowie Ortografii poszczególnych kategorii wiekowych otrzymują dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
  3.  Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną także dodatkowe nagrody niespodzianki.
  4.  Testy konkursowe sprawdza komisja pod przewodnictwem nauczyciela koordynatora wyznaczonego przez Organizatora.
  5.  Test ortograficzny zostanie zredagowany przez Organizatora Konkursu i złożony w kancelarii SP Warszewice. 
  6. Uczestników obowiązuje znajomość zasad pisowni  zawartych w „Wielkim słowniku ortograficznym PWN” pod red. prof. Edwarda Polańskiego, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2012 oraz „Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny”.
  7. Wszelkie sprawy nie objęte regulaminem rozstrzyga organizator konkursu.

  Osobą odpowiedzialną za przebieg konkursu jest pani Hanna Wojnowska.

  Wszelkich informacji udziela Sekretariat Szkoły Podstawowej w Warszewicach w godz. 800–1400, tel. 56/675-93-01 lub Organizatorka - tel. 603 353 777 (hana14woj@wp.pl)

  Liczymy na współpracę wszystkich zainteresowanych.

  Gwarantujemy udaną zabawę.

  Zapraszamy do udziału w tym ortograficznym święcie.

 • Puchar wiosny w hokeju na trawie - Brąchnowo 12.03.2016r.

  Puchar wiosny w hokeju na trawie - Brąchnowo 12.03.2016r.
  14.03.2016

   

   

   

   

  Drużyna złożona z naszych uczniów brała udział w sobotę 12.03.2016r. na sali gimnastycznej w Brąchnowie  w Turnieju Pucharu Wiosny w hokeju na trawie. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn. Nasi uczniowie okazali się najlepsi! Serdecznie gratulujemy!

 • XVI Konkurs Interpretacji Prozy i Poezji Polskiej za nami, znamy zwycięzców!

  01.03.2016

  „I ciągle widzę ich twarze,

  ustawnie w oczy ich patrzę -

  ich nie ma - myślę i marzę,

  widzę ich w duszy teatrze”.

  /Stanisław Wyspiański/

   

   

  ŚWIĘTO TEATRU I POLSKIEJ LITERATURY W WARSZEWICACH

   

              Marzec to miesiąc , w którym od 16 lat przybywają do pałacu w Warszewicach uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu toruńskiego, aby celebrować święto teatru i uczestniczyć
  w kulturalnej uczcie, racząc się pięknem polskiej literatury. Mowa oczywiście o organizowanym przez Szkołę Podstawową w Warszewicach , z inicjatywy i pod kierunkiem pani Hanny Wojnowskiej – nauczycielki języka polskiego. Powiatowym konkursie interpretacji prozy i poezji polskiej. Młodzi adepci sztuki poddali 1.03.2016r. ocenie jury nie tylko sprawność, z jaką opanowują często długie fragmenty dzieł literacki, ale również umiejętność przełożenia piękna utworu na język teatru. W bieżącym roku aż 47 młodych artystów z 11 szkół interpretowało utwory Jana Brzechwy, Wojciecha Młynarskiego i Henryka Sienkiewicza. Wysoki poziom miniatur teatralnych zaprezentowanych na scenie był dowodem na słuszność słów dyrektor SP Warszewice  - Honoraty Żeglarskiej, która, witając gości i artystów stwierdziła, że jednego dnia w pałacu w Warszewicach zbiera się elita uczniowska z powiatu toruńskiego, która potrafi docenić, uszanować i zachwycać się językiem polskim oprawionym w ramy literatury pięknej. Serca jury ujęły teatralne prezentacje nagrodzone w poszczególnych kategoriach: klasy
  III – IV  szkoły podstawowej- I miejsce Zuzanna Gajewska (ZS nr 1 Łysomice)- najlepsza aktorka i zdobywczyni nagrody specjalnej „Maski 2016”, II miejsce Franciszek Cychowski (SP Zławieś Wielka) oraz III miejsce Dominik Zieliński (SP nr 2 Chełmża) i Jakub Parzyszek (ZS nr 1 Łysomice); klasy V – VI najwyżej oceniono występ Michała Bazanowskiego (SP nr 2 Chełmża), II miejsce zajęła Martyna Kępska (SP Warszewice), III miejsce – Aleksandra Krupa (ZS Łubianka). Swoim występem wzruszyła i zachwyciła w kategorii klas gimnazjalnych – Natalia Marszałkowska (ZS Łubianka). II miejsce przyznano Julii Fabińskiej (Gimnazjum nr 1 Chełmża), a III miejsce Aleksandrze Kaźmierczak (ZS nr 1  Łysomice).

  Fundatorem nagród dla zwycięzców konkursu było Starostwo Powiatowe w Toruniu oraz Wydawnictwo „Marszałek” i SP Warszewice. Zaczarowane kamyczki, które otrzymali wszyscy uczestnicy teatralnego święta, gwarantują, że odbędzie się ono za rok.

  Honorata Żeglarska

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach
  ul. Zawiszy Czarnego 2, 87-152 Łubianka
 • 56 / 675 93 01

Galeria zdjęć