• Sukces naszych tenisistek!

• 29.10 w SP w Pigży odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt, rocznik 2009 i i młodsi. Nasze uczennice Zuzanna Bartkowiak z klasy VII i Lena Cmiel z klasy VI zajęły II miejsce.

Brawo dziewczyny!!!

• Dzień Papieski

• 28 października w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona jednemu z największych Polaków. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem katechety Wojciecha Paciorka, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, poświęcony Janowi Pawłowi II.

Na występie obecni byli: ks. proboszcz Wiktor Ostrowski, dyrektor szkoły Dariusz Meller, grono pedagogiczne oraz cała społeczność szkolna. Dziękujemy klasie VI za zaangażowanie i piękne przygotowanie akademii.

• Gminne Mistrzostwa Drużynowego Tenisa Stołowego

• Dziś w SP w Pigży odbyły się "Gminne Mistrzostwa Drużynowego Tenisa Stołowego". Drużyny chłopców w składzie Łukasz Banaszek i Michał Brzoska zajęła drugie miejsce w kategorii "Igrzyska Dzieci" zaś Wiktor Jakóbczak i Artur Brzoska zajęli drugie miejsce w kategorii "Igrzyska Młodzieży Szkolnej". Drużyna dziewcząt w składzie Zuzanna Bartkowiak i Lena Cmiel zajęły pierwsze miejsce w kategorii "Igrzyska Dzieci". Dziewczęta będą reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :-)

• Międzyszkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

• Dnia 19 października dwoje uczniów klasy piątej, wzięło udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II, który odbył się w SP nr 5 w Chełmży. Nie udało się zdobyć miejsca na podium ale dziewczyny dały z siebie wszystko i bardzo dobrze się zaprezentowały. Marice i Martynie bardzo dziękuję za zaangażowanie i wykazanie się ogromną chęcią aby reprezentować naszą szkołę. Gratulacje.

Katecheta-Wojciech Paciorek.

• Dzień wolny

• Informujemy, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. W tym dniu nie będzie dowozów.

• Sportowo i zdrowo przez cały rok

• W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole rusza projekt promujący zdrowy tryb życia pod tytułem "Sportowo i zdrowo przez cały rok". Dziś odbyła się pierwsza wycieczka rowerowa podczas, której dzieci poznały miejsca rekreacyjne na terenie Gminy Łubianka. Odwiedziliśmy Gminny Park Kultury w Łubiance, Jezioro Kozielec oraz Jezioro Biskupie. Dzieci po raz pierwszy wypróbowały nowe kaski rowerowe, które zwiększyły ich bezpieczeństwo na drodze jak również sprawiły im wiele radości:)

Piękne fotografie przyrody wykonała Magdalena Jaskulska. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Gminne biegi sztafetowe

• Dnia 6.10 w SP w Wybczu odbyły się gminne biegi sztafetowe chłopców i dziewcząt. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, chłopcy zajęli II, a dziewczynki III miejsce. Gratulujemy!!!

• Toruńska Noc Naukowców

• W piątek 24 września uczniowie klasy drugiej udali się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, by wziąć udział w Toruńskiej Nocy Naukowców. W ramach tego wydarzenia m.in. zwiedziliśmy wszystkie wystawy, baraliśmy udział w warsztatach fizycznych "Światło zwykłe i mniej zwykłe", w przestrzeni wystawy Rzeka skorzystaliśmy z atrakcji przygotowanych przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Tu mogliśmy zobaczyć pracę i wytwory drukarki 3D oraz zanurzyć się na chwilę w wirtualnej rzeczywistości. Wszystko to było możliwe dzięki rodzicom, którzy poświęcili nam swój czas i pojechali z nami. Dziękujemy im bardzo i liczymy na kolejne wspólne popołudniowe wypady.

• Gminne mistrzostwa w piłce nożnej

• Pierwszego października na boisku Orlik przy SP w Warszewicach odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna dzielnie walczyła i zajęła 3 miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasłużył bramkarz Łukasz Banaszek, który ma na swoim koncie wiele udanych interwencji. Brawo chłopcy!

Skład naszej drużyny: Michał Brzoska, Łukasz Banaszek, Adam Matlosz, Filip Stanczewski, Korneliusz Muszytowdki, Wiktor Bartkowiak, Damian Zakaszewski