Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach

 

Nawigacja

 • Święto Niepodległości
  10.11.2014

  11 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości  przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

  Nasza szkoła również pamięta o tym wydarzeniu. Klasa V pod kierunkiem pani Stanisławy Orłowskiej przedstawiła historyczną akademię. Uvczniowie wcielili się w postaci historyczne, był sam  marszałek Piłsudski, przedstawili w symboliczny sposób rozdarcie siem polskich przez zaborców - Niemców, Autsriaków i Rosjan, a także zaśpiewali pieśni patriotyczne. To była przepiękna i wzruszająca akademia.

  Tego dnia pogratulowaliśmy również wyróżnionym w konkursie pieśni patriotycznej "Tobie Polsko" uczniom naszej szkoły: Martynie Kępskiej, Ewie Kowalczyk, Łukaszowi Rełowiczowi i Julicie Siołkowskiej. Uczniowie zaspiewali nam prezentowany w konkursie utwór.

 • Wycieczka do Chełmna
  30.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Chełmna.

 • Dzień Papieski
  22.10.2014

  W dniu 22 października 2014 roku młodzież z Gimnazjum im. Świętego Jana Pawła II  w Brąchnowie przedstawiła w naszej szkole montaż słowno – muzyczny pt. „ Szukałem Was...”. Przedstawienie poświęcone było Papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II z okazji Dnia Papieskiego, po raz pierwszy obchodzone po Jego kanonizacji jako Świętego. Myślą przewodnią spotkania była miłość do Boga i do drugiego człowieka.. w tym ważnym dla nas Polaków dniu wspomnienia Świętego Jana Pawła II cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Warszewicach z godnością i uwagą wsłuchiwała się w słowa o miłości, wierze, nadziei i modlitwie do Boga przekazywane przez starszych kolegów i koleżanki.

   

  Wojciech Paciorek

 • szkolenie obronne przeciwko obcym psom 22.10.2014
  24.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu szkolenie obronne przeciwko obcym psom 22.10.2014.

 • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej
  15.10.2014

  Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. 

  Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.
  Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące
  jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

   

  W dniu tego wspaniałego święta, 
  za trudną pracę z nami i okazane serce, 
  chylimy głowy w ogromnej podzięce.

 • WARSZTATY W GÓRZNIE

   

  W dniach 20-26 września 2014 roku, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Górznie, odbyły się warsztaty z zakresu kształcenia ekologiczno-artystycznego „Rytmy Natury
  i Odgłosy Przyrody”. Udział w warsztatach i pobyt w ośrodku był nagrodą dla uczestników Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” w Zamku Bierzgłowskim, organizowanym przez Zespół Szkół w Łubiance. Festiwal odbywa się cyklicznie od 10 lat dla uczczenia Święta Niepodległości. Z naszej szkoły na taką nagrodę zapracowały Olimpia Kardach, Julia Głatkowska i Martyna Kępska.

  Warsztaty muzyczne prowadziły: przewodnicząca jury festiwalu – kompozytorka
  i nauczycielka Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu p. Magdalena Cynk-Mikołajewska oraz p. Dorota Nowak – aktorka, instruktor i pedagog teatralny LO nr 3 w Toruniu.

  Podczas warsztatów dzieci rozwijały swoje umiejętności i zainteresowania muzyczne oraz zdolności aktorskie. Cykl zajęć warsztatowych wzbogacono o zajęcia ekologiczne prowadzone przez p. Marię Kilanowską i p. Łukasza Konieckiego.  Dzieci uczestniczyły
  w wycieczce ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną do rezerwatu przyrody „Szumny Zdrój” oraz wycieczce w celu poznania jeziora Górzno i form polodowcowych .Poznały historię miasta oraz uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych: „Flora i fauna Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego”, „Rezerwaty przyrody występujące w okolicach Górzna i siedliska leśne charakterystyczne dla Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego”.

  Wrażenia z odbytych zajęć i wycieczek uczestnicy mogli wyrazić w pracach plastycznych

  pt.” Oblicza lasu – Flora i fauna”, „Górzno – miejsca, które warto zobaczyć”, „Krajobrazy górznieńskie – widok z okna”. Prezentacji prac dokonano w głównym holu ośrodka. Dodatkową atrakcją dla dzieci był nowo otwarty Park Linowy, z którego bardzo chętnie korzystały.

  Ostatniego dnia pobytu dzieci odwiedził Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego p. Piotr Całbecki i wspólnie z grupą starszą dokonał badania czystości wody jeziora Młyńskiego. Natomiast z grupą młodszą wybrał się na ścieżkę przyrodniczą „Szumny Zdrój”. Zajęcia zostały sfinansowane przez TVP Bydgoszcz w ramach cyklu programów przyrodniczych „Spotkania Ekologiczne” i będą emitowane w połowie października.

  Warsztaty „Rytmy Natury i Odgłosy Przyrody” zostały zwieńczone koncertem, podczas którego uczestnicy zaprezentowali program artystyczny przygotowany podczas zajęć. Opiekę nad uczestnikami cyklu zajęć i całego pobytu sprawowały p. Teresa Głębocka – nauczyciel
  w Zespole Szkół w Łubiance, p. Katarzyna Kępska – nauczyciel Szkoły Podstawowej
  w Warszewicach oraz p. Wioleta Nowicka – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Pigży.

  Zdjęcia z pobytu dzieci zamieszczone zostaną w Galerii.

 • Najmłodsi na Barbarce 3.10.2014r.
  03.10.2014

   Najmłodsi na Barbarce 3.10.2014r..

  Dla lepszego poznania środowiska leśnego konieczne jest spotkanie z nim "na żywo". Tak też  uczynili najmłodsi uczniowie naszej szkoły i w pewne słoneczne przedpołudnie zjawili się na Barbarce, aby móc wspólnie podziwiać p[rzyrodę oraz uczyć się rozpoznawać drzewa, owoce i liście. Podczas wycieczki każde z dzieci uzbierało całe naręcza "darów jesieni". Przed odjazdem nie zabrakło wspólnych gier i zabaw intergujących grupę.

 • zeróweczka w strojach ludowych wrzesień 2014
  25.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu zeróweczka w strojach ludowych wrzesień 2014.

 • Edukacja ekspedycyjna w Przysieku
  16.09.2014

  Korzystając z zaproszenia Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Wilga" uczniowie klas IV-VI mieli okazję wziąć udział w wycieczce edukacyjnej. Dzieci odbyły lekcję przyrody na tzw. Stawach Przysieckich, które stanowią część Obszaru Chronionego Krajobrazu Strefy Krawędziowej Kotliny Toruńskiej. Uczniowie na wstępie zostali zapoznani z zasadami, których należy przestrzegać przebywając w lesie. Podczas wycieczki poznawali nazwy drzew i roślin, obserwowali ptactwo wodno-lądowe, żaby, zaskrońce i siedliska bobrów. Ponad to samodzielnie rozpoznawali faunę i florę stawów wykorzystując do tego próbki wody, lupy i karty pracy. Po lekcji w terenie, trochę już zmęczeni uczniowie posilili się grillowanymi kiełbaskami i zapiekankami oraz pysznym domowym kompotem. Na zakończenie prowadząca zajęcia sprawdziła wiedzę uczestników i podsumowała zajęcia.   (MW)

 • Spotkanie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną

  Pierwsze spotkanie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną w tym roku szkolnym było szczególne. Przed uczniami wystąpił jeden z niewielu w Polsce muzyków grających na bardzo ciekawym instrumencie jakim jest fletnia pana. W trakcie występu przypomnieliśmy sobie elementy utworu muzycznego takie jak: tempo, melodia, rytm, dynamika. Dzieci z zachwytem wysłuchały utworu naśladującego trele różnych ptaków, zagranego na drewnianych piszczałkach fletni. Uczniowie nagrodzili wykonawów gromkimi brawami. (MW)

 • świetlica po lekcjach
  12.09.2014

  Od 1 września działa w SP Warszewice świetlica. Prowadzi ją pani Katarzyna Angelika Kępska. 

 • 1.09.2014 rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
  02.09.2014

   1.09.2014 rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

  W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego miało wyjątkowy charakter, gdyż poraz pierwszy uczestniłczył w tej uroczystości nasz SZTANDAR oraz został odśpiewany hymn szkoły. Pani dyrektor przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców.

 • Solec Kujawski - wycieczka 27.06.2014r.
  30.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Solec Kujawski - wycieczka 27.06.2014r..

 • uroczyste zakończenie roku szkolnego 27.06.2014r.
  29.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu uroczyste zakończenie roku szkolnego 27.06.2014r..

 • XX ORTOGRAFICZNA KORRIDA
  09.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu XX ORTOGRAFICZNA KORRIDA.

 • wycieczka do ZOO w Toruniu
  06.06.2014

  W piękny piatkowy dzień klasy "0" i klasy I wybrały się do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu. Bacznie obserwowały wszystkich mieszkańców ogrodu i wzbogaciły wiedzę na temat zwierząt zyjących w różnych częściach świata.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu wycieczka do ZOO w Toruniu.

 • dzień dziecka
  02.06.2014

  Cała szkoła świętowała w poniedziałek Dzień Dziecka, podczas zabaw i śmiechów gościliśmy u nas pana Sławomira Głowala, który przeprowadził z dziećmi lekcję o instrumentach etnicznych. Po zajęciach w naszej mini "sali kinowej" uczniowei obejrzeli seans "Królowa śniegu". Wszystkie dzieci uśmiechnięte uczestniczyły we wszystkich proponowanych zabawach na Orliku i w szkole.

  Dzień dziecka możemy z pełną satysfakcją zaliczyć do bardzo udanych wink

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu dzień dziecka.

 • Europejska majówka z TOS
  29.05.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Europejska majówka z TOS.

  W piękny majowy poranek mieliśmy przyjemność wziąć udział w koncercie pn. „Europejska majówka”. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zabrała nas w muzyczną podróż po terenie Unii Europejskiej z okazji 10lecia wstąpienia Polski do Wspólnoty. Muzycy zagrali lub zaśpiewali utwory znanych kompozytorów m.in. z Austrii, Francji, Hiszpanii, Anglii, Czech.
  Po zaśpiewaniu piosenki „Panie Janie” w różnych językach wspólnie odśpiewaliśmy
  ją w kanonie po polsku. W trakcie audycji przypomnieliśmy sobie również budowę klarnetu, ponadto troje uczniów zagrało na kołatce, kastanietach i trójkącie podczas hiszpańskiego utworu.

 • Premiera spektaklu ZAWISZO CZARNY - SŁAWY WIECZYSTEJ RYCERZU podczas nadania sztandaru
  28.05.2014

  „Zawiszo Czarny sławy wieczystej rycerzu!”

  Premiera – 18.05.2014r. dziedziniec pałacu  w Warszewicach

   

  Spektakl „Zawiszo Czarny, sławy wieczystej rycerzu”  inspirowany jest życiem Zawiszy Czarnego.

  Przedstawia rodzinę i przyjaciół sławnego rycerza  w niezwykłej chwili.

  Zawisza Czarny przebywa na soborze w Konstancji, zwanym parlamentem chrześcijańskiego świata. Na zaproszenie Ferdynanda Aragońskiego, najsławniejszego rycerza,  zwycięzcy we wszystkich turniejach ma stanąć

  do pojedynku z niepokonanym dotychczas Hiszpanem.

  Czy nasz rycerz ma szansę na zwycięstwo?

  Czy Barbara, ukochana żona Zawiszy, zobaczy jeszcze swojego męża?

  Scenariusz i reżyseria: Hanna Wojnowska

  Obsada:

  Barbara, żona Zawiszy - Mariola Affelt

  Jan Farurej, brat Zawiszy - Łukasz Bartkowiak

  Jan, kronikarz - Ilona Sołtysiak

  Damy dworu:

  Katarzyna - Barbara Owsian

  Małgorzata - Barbara Żurawska

  Anna  - Anna Królik

  Zofia - Izabela Siemieniecka

  Stanisław, syn - Dawid Królik

  Dzieci – Aleksandra Pleskot, Dominika Bartkowiak, Julia Szałkowska, Julita Junger,

     Konrad Kołodziejski, Malwina Affelt, Marika Affelt, Ola Głaszcz,Wiktoria Barańska

  Muzyka -  Adrian von Ziegler i Brunuh Ville

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Premiera spektaklu ZAWISZO - SŁAWY WIECZYSTEJ RYCERZU podczas nadania sztandaru.

 • UROCZYSTE NADANIE SZTANDARU NASZEJ SZKOLE - 18 MAJA 2014r.
  19.05.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu UROCZYSTE NADANIE SZTANDARU NASZEJ SZKOLE - 18 MAJA 2014r..

strona: