• REGULAMIN

• Regulamin korzystania z kompleksu boisk sportowych

Moje boisko „Orlik 2012” w Warszewicach

1.     Wejście na obiekt jest równoznaczne z przyjęciem i przestrzeganiem regulaminu.

2.     Zespół boisk  jest własnością Gminy Łubianka, administrowaną przez Szkołę Podstawową w Warszewicach.

3.     Obiekt jest ogólnodostępny z zastrzeżeniem pierwszeństwa dla mieszkańców Gminy Łubianka.

4.     Korzystanie z boisk jest bezpłatne.

5.     Boiska są czynne w następujących terminach:

a)   planowe zajęcia szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej

w Warszewicach w okresie roku szkolnego:

-poniedziałek – piątek godz. 8.00 – 15.00

b)  boiska dostępne dla wszystkich chętnych:

- poniedziałek – piątek godz.15.00 – 21.00

- sobota godz. 13.30 – 18.30

- niedziela godz. 13.30 – 18.30

5.     Harmonogram zajęć odbywających się w terminach określonych w pkt. 5.a ustala dyrektor Szkoły Podstawowej w Warszewicach.

6.     Harmonogram zajęć odbywających się w terminach określonych w pkt. 5.b koordynują instruktorzy sportu.

7.     W miesiącach lipcu i sierpniu obowiązuje odrębny harmonogram korzystania z obiektu.

8.     W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych instruktor sportu może zabronić korzystania z obiektu.

9.     Sprzęt sportowy wydaje instruktor.

10. Korzystający z wypożyczonego sprzętu zobowiązany jest go zdać.

11. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z boisk zgodnie z ich przeznaczeniem zabrania się:

a)   wprowadzania i użytkowania sprzętu innego niż zgodne z przeznaczeniem boisk, np. rower, motorower, deskorolka, rolki itp.

b)  wnoszenia petard, materiałów łatwopalnych, substancji mogących uszkodzić nawierzchnię boisk, szklanych opakowań oraz przedmiotów niebezpiecznych,

c)  niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska,

d)  wchodzenia na ogrodzenie i urządzenia sportowe,

e)   opierania się o siatki ogrodzeniowe,

f)    palenia tytoniu, spożywania alkoholu, wnoszenia jedzenia oraz żucia gumy,

g)  zaśmiecania i rzucania wszelkich przedmiotów na płyty boisk oraz teren obiektu,

h)  przeszkadzania w zajęciach lub grze,

i)     zakłócania porządku i używania wulgarnych słów,

j)     wprowadzania zwierząt,

k)  przebywania na terenie osobom poniżej 15 roku życia po zmroku bez

dorosłego opiekuna;

l)     korzystania z boisk bez zgody instruktora,

10. Warunkiem korzystania z obiektu jest posiadanie odpowiedniego stroju i obuwia sportowego:

a)     na boisku piłkarskim dopuszcza się buty piłkarskie z krótkimi korkami z tworzywa sztucznego oraz obuwie typu halowego,

b)    na boisku wielofunkcyjnym obowiązuje bezwzględnie obuwie na płaskiej podeszwie,

11. Rozstrzygnięcia dotyczące zgodnego z postanowieniami pkt. 9 i 10 korzystania z boisk podejmuje instruktor sportu, który w zależności od sytuacji może:

- nakazać zmianę obuwia sportowego i stroju,

- zwrócić uwagę na niewłaściwe, niezgodne z regulaminem zachowanie,

- nakazać opuszczenie terenu obiektu sportowego.

12. Dopuszcza się możliwość rezerwacji korzystania z boiska u instruktora sportu lub administratora.

13. Dzieci do lat 7 mogą przebywać na terenie obiektu wyłącznie pod opieką

osób pełnoletnich.

14. Korzystający z obiektu ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wyrządzone szkody oraz zniszczony sprzęt. Wyjątek stanowi pkt. 5.a

15. Użytkownicy korzystają z boisk na własną odpowiedzialność.

16. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki powstałe w trakcie korzystania z obiektu oraz za rzeczy pozostawione na terenie kompleksu.

17. Administrujący boiskami zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć w celu przeprowadzenia:

a) imprez sportowo-rekreacyjnych,

b) rozgrywek i turniejów  międzyszkolnych;

c) prac konserwacyjnych;

18. Przed każdymi zajęciami prowadzący zajęcia ma obowiązek sprawdzić stan udostępnionych urządzeń oraz sprzętu sportowego.

19. Opiekunowie grup zorganizowanych prowadzący zajęcia lub uczestniczący w imprezach sportowych odpowiedzialni są za porządek w pomieszczeniach socjalnych.

20. Korzystający z obiektu zobowiązany jest do zgłaszania każdego zauważonego uszkodzenia sprzętu sportowego.

21. Na terenie całego obiektu i jego pomieszczeniach obowiązuje bezwzględne przestrzeganie przepisów BHP i p. poż.