• Zajęcia realizowane w świetlicy

• Zajęcia świetlicowe bawią, uczą kreatywności i rozwijają wyobraźnię. Nasi uczniowie szczególnie chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonują bransoletki i inne ozdoby z koralików.

Zajęcia realizowane w świetlicy:

Rozwijanie mowy, praca z tekstem, zajęcia umysłowe- Czytanie wierszy, książek (samodzielnie oraz przez nauczyciela), rozmowy na temat treści utworów, dokonywanie charakterystyki bohaterów, ustalanie planu wydarzeń. Zajęcia przyrodnicze (pory roku, zwierzęta, rośliny, największe miasta w Polsce), prozdrowotne, upowszechnianie zdrowego odżywiania, kształtowanie nawyków higieny i bezpieczeństwa na drodze i podczas zabaw w domu i na dworze. Rozmowy na temat zwyczajów i tradycji świątecznych. Zajęcia kształtujące postawy patriotyczne – przybliżenie najważniejszych faktów historycznych, poszanowanie symboli narodowych. Rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek, wykreślanek  itp. związanych z tematami tygodnia. Odrabianie zadań domowych, samodzielna nauka.

Zajęcia artystyczne – Wykonywanie prac plastycznych i technicznych związanych z tematami tygodnia. Śpiewanie piosenek, gra na instrumentach muzycznych.

Budowanie kompetencji cyfrowych – Wyszukiwanie informacji w sieci – zwracanie uwagi na konieczność weryfikacji wiarygodności danych źródeł. Rozwiązywanie quizów, zadań i łamigłówek w edukacyjnych aplikacjach.  Poznanie zasad etykiety i bezpiecznego korzystania z Internetu. Wykonywanie komiksów i prezentacji multimedialnych.

Gry, zabawy, ćwiczenia – Gry stolikowe: Dobble, Kotostrofa, Rory’s Story Cubes, CardLine, Timeline, Skaczące małpki,  Jenga itp. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu i na Sali gimnastycznej. Zabawy ruchowe przy muzyce. Gry i zabawy rozwijające umiejętności społeczne. Ćwiczenia usprawniające sprawność grafomotoryczną, percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo – ruchową, koncentrację uwagi, orientację przestrzenną i wyobraźnię.

Rozwijanie zdolności matematycznych – Rozwiązywanie łamigłówek, sudoku. Układanki i gry matematyczne. Kalendarz, zegar, miary, wagi – dokonywanie obliczeń.