• Informacja dyrektora szkoły

• Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 r. o godzinie 9. 30.  Odnośnie dowozu w tym dniu, to autobus zacznie zbieranie dzieci o godzinie 8.20. Odwóz dzieci nastąpi bezpośrednio po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Informuje ponadto, że w dniach 2 i 3 września 2021 r. (czwartek i piątek) w szkole zostaną wykorzystane pozostające do dyspozycji dyrektora dodatkowe dni wolne od nauki. Tak więc, zajęcia dydaktyczne rozpoczną się 6 września 2021 r.

Dariusz Meller

• Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r.

Ogólne zasady dla szkół i placówek:

+ Szczepienie

• rekomendowane dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych.

Dezynfekcja

• przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

Dystans

• minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m.

Higiena

• częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Maseczka

• w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.

Wietrzenie

• przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, pracowników szkół i ich najbliższych rekomendowane jest szczepienie jako świadoma decyzja w zakresie ochrony przez zachorowaniem i przenoszeniem COVID-19.

W ogólnych wytycznych nie jest możliwe uwzględnienie specyfiki każdej szkoły – małej i dużej, z regionów o zróżnicowanej sytuacji epidemicznej. Szkoły różnią się m.in. zasobami kadrowymi i związaną z tym samodzielnością w realizacji zadań wychowawczych, profilaktycznych oraz z obszaru pomocy psychologiczno- pedagogicznej.