• INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

• W związku z wprowadzeniem od 20 marca nowych obostrzeń spowodowanych rozwojem epidemii COVID – 19, od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r. klasy I – III przechodzą w tryb nauki zdalnej. W trybie stacjonarnym nadal funkcjonuje oddział przedszkolny. Dowozy i odwozy przedszkolaków będą odbywać się tak jak poprzednio, tzn. jeden dowóz rano i odwóz o godz. 12.30.

Dariusz Meller

• Szkoła rodzica

• Szanowni Państwo,

nasza szkoła podjęła ponownie w tym roku współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, w którym realizowany jest projekt „Rodzina w Centrum 3”. Projekt ten obejmuje różnego rodzaju warsztaty, które będą prowadzone na terenie naszej szkoły przez psychologów, pedagogów oraz terapeutów. Warsztaty adresowane są do uczniów – „Moje emocje” oraz ich rodzin – szkoła rodzica, grupa wsparcia dla rodzin. Szczególnie cieszymy się z możliwości organizowania zajęć w formie stacjonarnej, co pozwoli uczniom oraz Państwu spotkać się poza wirtualną rzeczywistością. Chętne osoby prosimy o jak najszybszy kontakt z pedagogiem z racji ograniczonej ilości miejsc. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w wiadomości na e-dzienniku. Przewidziany termin rozpoczęcia zajęć to koniec marca.

• INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY O PRÓBNYM EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY

• W dniach 17 – 19 marca 2021 r. odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty.

17 marca (środa) – język polski – godz. 9.00

18 marca  (czwartek) – matematyka – godz. 9.00

19 marca (piątek) – język angielski – godz. 9.00

Egzamin odbędzie się w trzech salach lekcyjnych. Uczniowie przychodzą do szkoły pół godziny przed egzaminem.

W czasie trwania egzaminu obowiązuje ścisły reżim sanitarny, przede wszystkim zaś:

- na egzamin może przyjść osoba (nauczyciel, uczeń) bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID – 19,

- w egzaminie nie może uczestniczyć osoba przebywająca w domu z osobą w izolacji w  warunkach domowych  albo sama objęta kwarantanną lub izolacją,

- podczas egzaminu w szkole mogą przebywać tylko uczniowie oraz osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, a także pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie czystości i dezynfekcję oraz uczniowie i nauczyciele uczących się stacjonarnie klas I – III,

- czekając na wejście do szkoły i sali egzaminacyjnej, uczniowie zachowują odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos; zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal, w których przeprowadzany jest egzamin, po zajęciu miejsc przez uczniów,

- przy wejściu do szkoły obligatoryjnie należy zdezynfekować ręce.

Szczegóły reżimu sanitarnego  w załączniku (wytyczne CKE, MEiN i GIS)

wytyczne_sanitarne.pdf​​​​​​​

Dyrektor szkoły -  Dariusz Meller