• XIX Powiatowy Konkurs Interpretacji Prozy i Poezji Polskiej 2020

XIX POWIATOWEGO KONKURSU INTERPRETACJI PROZY I POEZJI POLSKIEJ

Konkurs nie jest konkursem recytatorskim.

1. Konkurs polega na przedstawieniu przez jedno dziecko inscenizacji stworzonej na podstawie wybranych utworów.

2. Konkurs odbywać się będzie w trzech kategoriach: kl. III- IV, kl. V-VI, VII- VIII.

3. W tym roku ocenie podlegać będą wyłącznie inscenizacje utworów:

• LUDWIKA JERZEGO KERNA w 100. rocznicę urodzin 10. rocznicę śmierci   (kl. III - IV)

• KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO w115. rocznicę urodzin  (kl. V – VI)

• ADAMA MICKIEWICZA w 165. rocznicę śmierci (kl. VII - VIII)

4. Wybierając tekst należy brać pod uwagę indywidualne predyspozycje i warunki młodego wykonawcy oraz to, czy wybrany tekst potrafi on przełożyć na język teatru.

5. Możliwe i mile widziane jest wykorzystanie różnych środków teatralnych ( rekwizyty, kostium, scenografia, światło, muzyka oraz aktorskich (mimika, gest, ruch, głosowe środki wyrazu).

6. Oceniane będą tylko występy indywidualne; występujący prezentują tylko jedną inscenizację.

7. Czas występu nie powinien przekraczać 3 minut.

8. Każda ze szkół może zgłosić tylko określoną ilość zawodników (do 4 uczestników w każdej kategorii wiekowej).

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zgłoszenia większej liczby uczestników konkursu.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres szkoły, wg wzoru: imię i nazwisko ucznia, tytuł prezentowanego utworu, kategoria, nauczyciel przygotowujący ucznia, ewentualne potrzeby sceniczne  /np. krzesło, ławka, magnetofon/, orientacyjny czas występu.

9. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 marca 2020r.

10. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

11. Wśród wszystkich młodych aktorów zostaną rozlosowane nagrody – niespodzianki.

12. Termin konkursu 17 marca 2020 roku od godziny 10.30.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Hanna Wojnowska (tel. szkolny 56/675-93-01, tel. kom. 603353777 lub hana14woj@wp.pl )

Liczymy na współpracę wszystkich zainteresowanych, w szczególności nauczycieli polonistów.

Gwarantujemy dobrą zabawę.

Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym teatralnym święcie organizowanym w naszej szkole już od 19 lat.

Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach                                           ul. Zawiszy Czarnego 2 gm. Łubianka

tel. 56 675-93-01    spwarszewice@wp.pl

ZAPROSZENIE

Zwracamy się z zaproszeniem do uczniów, ich rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału

w XIX Powiatowym Konkursie Interpretacji Prozy i Poezji Polskiej,

który odbędzie się w naszej szkole 17 marca 2020 roku.

Celem konkursu, już od 19 lat, jest stworzenie motywacji do rozwijania naturalnych umiejętności aktorskich przejawianych przez dzieci i młodzież oraz promocja współczesnej literatury polskiej poprzez zabawę w teatr.

Hanna Wojnowska – Organizator Konkursu .

Dariusz Meller – Dyrektor Szkoły

• Powiatowe Mistrzostwa Tenisa Stołowego

• Dnia 14.02.2020 w Osówce odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Tenisa Stołowego. Artur Brzoska dzielnie reprezentował naszą szkołę oraz gminę w zawodach sportowych. . Gratulujemy:)

• Walentynki

• Dziś z okazji walentynek w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości🍨🥧🍬 Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny. Tego dnia przerwy umilała uczniom muzyka, która idealnie wprowadzała w walentynkowy nastrój. Nad wszystkim czuwał samorząd uczniowski, który zorganizował również pocztę walentynkową.💌 Sprawiła ona uczniom wiele radości💗💗💗

• DBI 2020

• Dziś obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Działajmy razem”. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły sierż. szt. p. Michała Biegańskiego, referenta Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Chełmży. Rozmawiał on z dziećmi i młodzieżą między innymi na temat bezpieczeństwa w sieci, mądrego i pożytecznego wykorzystania zasobów internetowych, skutków nadużywania Internetu czy też sposobów radzenia sobie w niepokojących sytuacjach.

• Gminne Mistrzostwa w Indywidualnym Tenisie Stołowym

• Dnia 11.02 w SP w Pigży odbyły się Gminne Mistrzostwa w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Wiktoria Soszka, Amelia Wiśniewska, Dominik Affelt, Igor Głatkowski oraz Artur Brzoska. Najwyższe miejsce wśród Dziewcząt wywalczyła Wiktoria Soszka ( III miejsce) zaś wśród chłopców Artur Brzoska ( II miejsce) Artur będzie reprezentował naszą szkołę podczas zawodów powiatowych, które odbędą się 14.02 w Osówce. Gratulujemy i życzymy powodzenia:)