• Szlachetna Paczka

• W tym roku, tak jak i w latach ubiegłych, włączamy się w akcję Szlachetna Paczka. Poniżej przedstawiamy listę artykułów potrzebnych rodzinie, której pomagamy. Przyniesione produkty należy umieścić w pojemnikach znajdujących się przy sali nr 8. Tam również znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zbiórki.

Zachęcamy do włączenia się w akcję!

Potrzebne artykuły:

Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne i rybne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem

Środki czystości: Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów

Materiały szkolne: blok, klej, farbki, nożyczki

Inne: gry planszowe dla dzieci +3 lata

• Wycieczka do Kinder Parku

• Dnia 04.12.2019 r. klasy 0-4 wyjeżdżają do Kinder Parku w Toruniu.

Koszt - 25 zł.

Wyjazd - godz. 9.20, powrót ok. 12.00.

Dzieci muszą zabrać ze sobą skarpety antypoślizgowe (można kupić na miejscu - 7 zł).

Prosimy o dokonanie wpłat i dostarczenie zgody na wyjazd do piątku 29.11.2019 r.

• Drodzy uczniowie!

Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez Radę Rodziców. Szczegóły w linku poniżej:

>>KLIK<<

• Próbny alarm pożarowy

• Dzisiaj, tj. 15 listopada br. w naszej szkole odbył się próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników szkoły. Alarm zorganizowano przy współpracy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Chełmży. Ogień „pojawił się” w sali numer 7 na pierwszym piętrze. Błyskawicznie przeprowadzono ewakuację uczniów i zaalarmowano straż pożarną. Wszyscy uczniowie zostali wyprowadzeni przed budynek szkolny, zgodnie z planem ewakuacji. Wezwana straż pożarna przyjechała bardzo szybko i natychmiast przystąpiła do akcji. Okazało się, że w budynku „została” sekretarka szkoły. Strażacy wyprowadzili ją z „płonącego” pomieszczenia i udzieli pierwszej pomocy. Cała akcja wyglądała bardzo realistycznie i kilkoro uczniów bardzo się wystraszyło. Nie ulega jednak wątpliwości, że podobne alarmy są potrzebne, uczą bowiem jak należy się zachować w sytuacji prawdziwego zagrożenia.

• Ślubowanie I klasy

• 14 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa odbyła się uroczystość ślubowania uczniów I klasy. Tym samym uczniowie ci zostali formalnie włączeni do społeczności szkolnej. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy I pani Hanna Cichocka. Oprócz samych pierwszoklasistów i reprezentantów pozostałych klas w uroczystości wzięli udział: wójt gminy Łubianka pan Jerzy Zająkała, sołtys Warszewic pan Bolesław Szczechowski, sołtys Biskupic pan Piotr Łuczak, sołtys Wymysłowa pan Jan Janiszewski, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice uczniów klasy I. Po bardzo ładnym programie artystycznym w wykonaniu samych bohaterów dnia, dyrektor szkoły pan Dariusz Meller pasował ich na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Następnie dzieci odebrały liczne upominki od zaproszonych gości oraz starszych kolegów.

• XXIII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

• 11 listopada 2019r. w naszej gminie odbył się XXIII Bieg Niepodległości. Miło nam poinformować, że Krystian Wiśniewski, uczeń oddziału przedszkolnego, zdobył I miejsce w swojej kategorii wiekowej. W biegu udział wzięli także: Amelia Wiśniewska (kl. VII), Adam Matłosz (kl. IV), Michał Brzoska (kl. V) oraz Artur Brzoska (kl. VI). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Święto Niepodległości

• W piątek 8 listopada br. Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach obchodziła Święto Niepodległości Polski. Obchody przygotowała pani Elżbieta Żeglarska. Najpierw, o godzinie 8 rano delegacja złożona z przedstawicieli samorządów klasowych wraz z panią Żeglarską i dyrektorem szkoły panem Dariuszem Mellerem udała się do Barbarki, gdzie pod pomnikiem Polaków pomordowanych przez Niemców w 1939 r. złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze. Na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel. Po przemówieniu dyrektora, który przedstawił genezę i znaczenie odzyskania przez Polskę niepodległości 101 lat temu nastąpiło wspólne śpiewanie przez uczniów i nauczycieli pieśni patriotycznych. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy. Następna godzina lekcyjna była żywą lekcją historii zaprezentowaną przez członków Grupy Miłośników Historii „Thorn”, którzy oprócz pogadanki pokazali i omówili rodzaje broni i uzbrojenia z czasów II wojny światowej. Następnie uczniowie mogli bezpośrednio dotknąć karabinu, pistoletu maszynowego czy pancerfausta. Ta część spotkania cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów.

• Zebranie

• Zapraszamy na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 14.11.2019 r. o godzinie 16.00. Dla zainteresowanych konsultacje z nauczycielami przedmiotów.

Do zobaczenia w szkole!

• Gminny turniej unihokeja

• Dnia 4.11.2019 w SP w Brąchnowie odbył się gminny turniej unihokeja chłopców i dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki pokazali się z bardzo dobrej strony i poza umiejętnościami sportowymi zaprezentowali ducha sportowej walki. Ostatecznie chłopcy wywalczyli II miejsce🥈, zaś dziewczynki III🥉. Gratulujemy😀