Menu

 • Nowy rok szkolny

   Pozostały jeszcze 2 tygodnie wakacji....ale już dziś informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września br. A tymczasem życzymy spokojnego wypoczynku na pozostałe dni :-) :-) :-)

 • 2 sierpnia zmarła Wanda Chotomska

  2.08.2017r. zmarła Wanda Chotomska, określana szefową polskich bajek. Jej twórczość zna wiele pokoleń.

  Przez lata Chotomska pisała teksty do popularnej telewizyjnej wieczorynki "Jacek i Agatka" (1962-73). Popularność dobranocki była ogromna, a nazwa "Jacek i Agatka" pojawiała się w nazwach mydeł, szamponów, sklepów, a nawet ciastek Bliklego.

  Wanda Chotomska w 1969 roku została odznaczona Orderem Uśmiechu. W 2005 roku otrzymała Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Z kolei w 2012 roku otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w twórczości literackiej, za działalność społeczną na rzecz dzieci i młodzieży".

  "Myśląc o Wandzie Chotomskiej, zawsze staram się uśmiechać. Teraz też się uśmiecham, ponieważ zawsze myśleliśmy o niej jako o królowej tego środowiska. To była królowa, która nie musiała walczyć o to, aby być uznawaną przez wszystkich za tę osobę, która ma prawo nosić koronę. Każdy z nas, bez konsultacji z innymi, przyznawał jej to prawo. To była królowa, najważniejsza osoba, wokół której kręcił się rynek wydawniczy związany z dziećmi" - powiedział PAP autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke.

  Jego zdaniem Chotomska była "wirtuozką słowa". "Patrzyłem z podziwem, w jaki sposób radziła sobie z najtrudniejszym gatunkiem literackim, jakim jest nie wiersz, nie esej, a dedykacja. Wanda Chotomska potrafiła każdemu napisać dedykację rymowaną, związaną z cechami charakteru, wyglądu - to było naprawdę niesamowite" - wspominał Kasdepke.

  Pisarz podkreślił, że Chotomska była bardzo odważna i ciekawa świata. "Ciekawość jest w ogóle bardzo ważną cechą ludzi twórczych. Ona była ciekawa całego świata i miała z czego czerpać. Mi brakowało aktywności Wandy już od dłuższego czasu, odkąd zaczęła chorować. Choroba nie przerodziła się w cud ozdrowienia, więc żałuję tym bardziej" - powiedział Kasdepke.

  Jak dodał, nie poznał wszystkich utworów Chotomskiej, ponieważ zostawiła ona po sobie "fantastyczną i bardzo dużą literacką spuściznę". "Myślę o tym z ulgą, że będę mógł jej twórczość dopiero odkrywać. Cieszę się, ponieważ dzięki temu Wanda Chotomska będzie mnie jeszcze długo zaskakiwała" - ocenił Kasdepke.

  Nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Wandą Chotomską 10 lat temu. Fotorelacja w Albumie.

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS p.n. "Twoja ulubiona opowieść biblijna" rozstrzygnięty!

  Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należało wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.

  W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęli m.in.: Biskup Antoni Długosz, Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski.Patronat medialny: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Katolickie Radio FIAT, iTV Zawiercie, www.zawiercianskie.pl. Mecenas honorowy: Poczta Polska S.A.

  Spośród wszystkich 5 edycji konkursu, tegoroczna cieszyła się największym zainteresowaniem. Napłynęło ponad cztery tysiące prac z całej Polski. Jury konkursowe wybrało 12 zwycięskich oraz 30 wyróżnionych w trzech kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat oraz 10-13 lat.

  Miło poinformować, że uczeń klasy VI MIŁOSZ PODGÓRSKI zdobył wyróżnienie!

  Wykonał on ilustrację do opowieści o Adamie i Ewie.

  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca w Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

  Gratulujemy kolejnego zwycięstwa!

 • Zakończenie roku szkolnego

  23.06.2017r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
  8:00- Msza św. Dziękczynna
  9:00- Uroczyste zakończenie roku szkolnego z rozdaniem świadectw i nagród
  ok. 10:00-Spotkanie w klasach z wychowawcami

 • Wychowankowie świetlicy wykonali już wszystkie zadania programu MegaMisja, podczas którego poprzez zabawę zdobywali i utrwalali wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz pożytecznego wykorzystywania nowych mediów. Za aktywny udział dzieci w ciągu całego roku szkolnego zgromadziły dla naszej świetlicy liczne, atrakcyjne nagrody. Były to między innymi tablety, gry, audiobooki, książki oraz materiały plastyczne, które wykorzystywaliśmy podczas zajęć świetlicowych. Zapraszamy do albumu fotograficznego oraz na stronę https://platforma.megamisja.pl/swietlica/profil/115 - tam znajdą państwo relacje ze wszystkich zrealizowanych przez nas zajęć.