Sobota 16.12.2017

PRZYPOMINAMY

KODEKS RUCHU SZKOLNEGO

w Szkole Podstawowej w Warszewicach

1.    Na początku przerwy ustawiamy plecaki pod klasą, w której mamy lekcje.

2.    Na szkolnych korytarzach chodzimy spokojnie, poruszając się prawą stroną.

3.    W czasie zabaw uważamy na młodsze dzieci.

4.    Czas przerwy międzylekcyjnej wykorzystujemy na odpoczynek i relaks.

5.    NIE UCZESTNICZYMY W ZABAWACH STANOWIĄCYCH ZAGROŻENIE DLA NASZEGO ZDROWIA I ŻYCIA.

6.    W czasie przerw nie wychodzimy poza teren szkoły.

7.    Z toalet korzystamy zgodnie z ich przeznaczeniem.

8.    Po dzwonku na lekcje ustawiamy się parami przed klasą, w której mamy zajęcia.

9.    Szanujemy cudzą własność.

10.  Podporządkowujemy się poleceniom nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Witamy na naszej stronie!

Na tej stronie znajdziecie informacje o naszej szkole, aktualne wiadomości oraz zdjęcia. Zapraszamysmiley

******************************************************************************************

DOM WESELNY JAGODA w WARSZEWICACH

sponsorem strategicznym balu na rzecz SZKOŁY PODSTAWOWEJ w WARSZEWICACH!

Miło nam poinformować, że Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach nawiązała współpracę z właścicielami

DOMU WESELNEGO JAGODA w WARSZEWICACH.

Państwo Jagodzińscy pomogą Rodzicom naszych uczniów zorganizować bal karnawałowy, z którego dochód przeznaczony będzie na wspieranie realizacji celów statutowych szkoły. DZIĘKUJEMY!

JUŻ DZIŚ ZAREZERWUJCIE PAŃSTWO DZIEŃ 3.02.2018r.,
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ WE WSPANIAŁEJ ZABAWIE w DOMU WESELNYM JAGODA
 w WARSZEWICACH!

• Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc w przygotowywaniu ozdób świątecznych na kiermasz, Rada Rodziców zaprasza wszystkich chętnych w środę 13.12. na  godzinę 16:00 do naszej szkoły. Do zobaczenia!

• Zakończył się trzeci miesiąc naszego super konkursu

p.n. SUPERAKTYWNY UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY

Oto najaktywniejsi uczniowie naszej szkoły.

Ci, którzy chętnie angażują się w szkolne akcje, biorą udział w konkursach, nie boją się pracy i poświecają swój czas na różne aktywności.

KLASYFIKACJA KLASOWA

klasa 4:                  klasa 5:

Artur B. - 57p.         Igor W. - 119p.

Kacper F. - 20p.                Milena B. - 60p.

Piotr S. - 20p.                   Weronika P. - 56p.

• Tegoroczne "Święto Bibliotek Szkolnych" odbyło się pod hasłem "Ksiązka nas łączy". Uczniowie klasy "0" przygotowali piękne kolorowanki o Jasiu i Małgosi, którzy zagubieni w lesie zawędrowali do pięknego domu z piernika, nie myśleli. że tam natrafią na złą Babę Jagę. Klasa I w swoich kolorowankach spotkała Bolka i Lolka genialnych detektywów, którzy założyli profesjonalne Biuro Śledcze. Natomiast szalona Pipii, której zycie było fantastyczne i pełne przygód zostało przelane na papier przez uczniów klasy II. Uczniowie namalowali piękne ilustracje o jej przygodach. Powstały piękne okładki wykonane przez uczniów klasy III do książki "Amelka"- jest to pełna humoru opowieść o spełnieniu najbardziej szalonych marzeń. Główna bohaterka to dziewczynka o imieniu Amelka-ma dziesięć lat, pięcioro młodszego rodzeństwa, trzech zwariowanych kolegów i wielką fantazję.
    W znanym opowiadaniu "O psie, który jeździł koleją"-Romana Pisarskiego-uczeń klasy piątej Igor Wernerowski dodał zaskakujące zakończenie zmieniając psa Lampo w wielkiego olbrzyma ratującego życie małej Adel. Za swoje prace wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni przez panią bibliotekarkę Stanisławę Orłowską. Wszystkim uczniom gratulujemy, dziękujemy oraz zapraszamy do galerii!

• Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w akcję "Szlachetna Paczka". Poniżej przedstawiamy artykuły potrzebne rodzinom, którym w tym roku pomagamy. Akcja potrwa do 8 grudnia.

Rodzina o kodzie KUJ-3344-565353

Środki czystości

Jakich środków potrzebuje rodzina?

Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów

Maści antyodleżynowe

Odzież

Teresa

• Miło nam poinformować, że w środę 23 listopada w Starostwie Powiatowym w Toruniu gościli członkowie Jury IX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu”.

Profesorowie Bogumiła Rouba, Lech Kubiak i Lech Wolski już od 9 lat pochylają się nad konkursowymi pracami dzieci i młodzieży z powiatu toruńskiego, by wyłuskać z nich te, które świadczą o plastycznych talentach autorów. Co zwraca uwagę Jurorów? Ciekawe ujęcie tematu, oryginalny dobór barw lub techniki, ale przede wszystkim spostrzeżenia i emocje przelane na papier za pomocą kredek, farb, czy kolorowych bibułek.

• W ramach akcji Caritas Diecezji Toruńskiej pod nazwą "Warto być bohaterem",  w dniach 23-24.11 na terenie szkoły sprzedawane będą świąteczne pierniczki (kwota wsparcia jest dowolna). Zebrane pieniądze będą przekazane na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Nad przebiegiem akcji w szkole czuwać będzie samorząd szkolny. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

• 21 listopada (wtorek) o godzinie 1430 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas 0 - III.