Partners

PRZYPOMINAMY

KODEKS RUCHU SZKOLNEGO

w Szkole Podstawowej w Warszewicach

1.    Na początku przerwy ustawiamy plecaki pod klasą, w której mamy lekcje.

2.    Na szkolnych korytarzach chodzimy spokojnie, poruszając się prawą stroną.

3.    W czasie zabaw uważamy na młodsze dzieci.

4.    Czas przerwy międzylekcyjnej wykorzystujemy na odpoczynek i relaks.

5.    NIE UCZESTNICZYMY W ZABAWACH STANOWIĄCYCH ZAGROŻENIE DLA NASZEGO ZDROWIA I ŻYCIA.

6.    W czasie przerw nie wychodzimy poza teren szkoły.

7.    Z toalet korzystamy zgodnie z ich przeznaczeniem.

8.    Po dzwonku na lekcje ustawiamy się parami przed klasą, w której mamy zajęcia.

9.    Szanujemy cudzą własność.

10.  Podporządkowujemy się poleceniom nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Witamy na naszej stronie!

Na tej stronie znajdziecie informacje o naszej szkole, aktualne wiadomości oraz zdjęcia. Zapraszamysmiley

•  Pozostały jeszcze 2 tygodnie wakacji....ale już dziś informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września br. A tymczasem życzymy spokojnego wypoczynku na pozostałe dni :-) :-) :-)

• 2.08.2017r. zmarła Wanda Chotomska, określana szefową polskich bajek. Jej twórczość zna wiele pokoleń.

Przez lata Chotomska pisała teksty do popularnej telewizyjnej wieczorynki "Jacek i Agatka" (1962-73). Popularność dobranocki była ogromna, a nazwa "Jacek i Agatka" pojawiała się w nazwach mydeł, szamponów, sklepów, a nawet ciastek Bliklego.

Wanda Chotomska w 1969 roku została odznaczona Orderem Uśmiechu. W 2005 roku otrzymała Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Z kolei w 2012 roku otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w twórczości literackiej, za działalność społeczną na rzecz dzieci i młodzieży".

• Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należało wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.

• 23.06.2017r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
    8:00- Msza św. Dziękczynna
    9:00- Uroczyste zakończenie roku szkolnego z rozdaniem świadectw i nagród
    ok. 10:00-Spotkanie w klasach z wychowawcami

• Wychowankowie świetlicy wykonali już wszystkie zadania programu MegaMisja, podczas którego poprzez zabawę zdobywali i utrwalali wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz pożytecznego wykorzystywania nowych mediów. Za aktywny udział dzieci w ciągu całego roku szkolnego zgromadziły dla naszej świetlicy liczne, atrakcyjne nagrody. Były to między innymi tablety, gry, audiobooki, książki oraz materiały plastyczne, które wykorzystywaliśmy podczas zajęć świetlicowych. Zapraszamy do albumu fotograficznego oraz na stronę https://platforma.megamisja.pl/swietlica/profil/115 - tam znajdą państwo relacje ze wszystkich zrealizowanych przez nas zajęć.